• משהו

נשלח ע"ימשהו 11:08, 14 ביוני 2015

שלום רב עבדתי כ15 שנה בשירות הביטחון לאחרונה קיבלתי תשובת אי כושר לעובד מדינה של משרד הבריאות 90 אחוז .מה שמקנה לי פנסיית נכות מהמערכת כ47% אני שייך לפנסיה תקציבית. בעקבות אובדן ההכנסה ועד שאראה משהו ממשרד הביטחון מפני שהתהליך ארוך ומייגע פניתי לביטוח הלאומי ושם נקבע לי נכות רפואית בינתיים 85% לצמיתה ובקרוב אפגש אם פקידת שיקום . שאלתי היא כזאת : בהנחה שאראה משהו מהגורמים האם יהיה עליי לוותר על אחת הפנסיות ? כמקבל פנסיה מגורם ממשלתי. שאלה ב: 85% נכות רפואית נותן לי מעל 50% תעסוקתי ? מה גם שלא אוכל לחזור לעבודתי .

השב
  • 12:34, 28 ביוני 2015

באופן כללי לא ניתן לקבל שתי קצבאות בו זמנית. עם זאת במידה והכנסתך מפנסיית נכות אינה עולה על התק רה הקבועה בחוק ( כ 4500 ש"ח) יש להניח שקצבת המוסד לביטוח לאומי לא תיפגע

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.