שאלה בנוגע להפעלת אובדן כושר עבודה - רציפות ימי מחלה? - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • דנה אגוס

נשלח ע"ידנה אגוס 14:12, 19 בנובמבר 2015

שלום, יש לי מספר שאלות: 1. חליתי בסרטן השד ועברתי כריתה כפולה לפני כחודשיים, וכעת אני בעיצומם של טיפולים כימותרפיים. כתוצאה מכך אני מתקשה לעבוד, אך גם מתקשה להבין את הזכויות שיש לי להפעלת אובדן כושר עבודה במסגרת ביטוח המנהלים וכד' - עד עכשיו אני בניצול רציף של ימי מחלה. הפוליסה של אובדן כושר עבודה שיש לי מדברת על 3 חודשים עד להפעלתה - שאלתי היא, במידה ואני יכולה לעבוד יום פה יום שם, או שזה ישבור את רצף ימי המחלה לטובת זכאותי לאובדן כושר עבודה? האם אסור לי לעבוד בכלל מכיוון שזה שובר רצף? 2. אין לי מספיק ימי מחלה לכסות 3 חודשים בהם איני עובדת - כך שמה בעצם הציפייה של חברת הביטוח ממני? שהימים שחסרים לי יהיו ללא תשלום? שאנצל ימי חופש? תודה!

השב
  • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

אריק שלו ,מנהל הפורום

08:37, 15 בדצמבר 2015

שלום דנה,
    הזכאות לאובדן כושר עבודה מחב' הביטוח מותנית בדרך כלל בתקופת המתנה של 90 ימים מהמחלה. במקרים מסויימים קיימת זכאות קודמת.
    על מנת לבדוק את המקרה שלך באופן ספציפי עלינו לדעת מהו תוכן תנאי הפוליסה המדוברת. כמו כן ישנן זכויות נוספות אותן הנך עשויה להיות זכאית להן.
    לשם כך נחוצים פרטים נוספים אותם נוכל לבדוק בפגישה ללא עלות.
    נשמח לעמוד לשרותך.

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.