חבות מס - אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • אביתר

נשלח ע"יאביתר 04:13, 12 באוגוסט 2016

שלום רב, מבקש עזרה והתיעצות בנוגע לחבות מס, אני מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה והגעתי להסדר עם חברת הביטוח שלי על פיצויים של כ-300 אלף המחולקים על טווח של 33 שנה,שאקבלם בסכום אחד, בסדר הזה: 12 שנה אחורה, השנה נוכחית, ועוד 20 שנה קדימה. כ"כ אני מקבל קיצבת נכות כללית מביטוח לאומי, על 40% נכות ו-100% אובדן כושר עבודה, בסך של כ-2500 ש"ח שאלותי הן: האם יש לי חבות מס? אם כן, האם אפשר לדעת מהנתונים כמה? האם יש לי פטורים או זיכויים למיניהם עקב מצבי שמורידים את חבות המס? האם ישנה דרך לתכנון מס כדי שהחבות תרד למינימום או בכלל לא תהיה חבות? תודה מראש.

השב
  • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

אריק שלו,מנהל הפורום

13:53, 26 בספטמבר 2016

שלום אביתר, את שאלתך עליך להפנות ליועץ מס או רואה חשבון.
    בברכת שנה טובה .

תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.