נניח שהלכתי לרופא והוא נתן לי אבחנה בע"פ - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
  • שאלה לי

נשלח ע"ישאלה לי 22:10, 17 באוגוסט 2013

ובסוף הפגישה אני מבקשת ממנו דף בו כתובה האבחנה/סיכום ביקור, והוא מסרב - האם זו זכותו? האם יתכן ששילמתי לרופא על ביקור אבל הוא מסרב לתת את דעתו בכתב בסוף הטיפול? (גם דף בו כתוב משהו בסגנון "לא ניתן לאבחן" או "אני לא יודע לאבחן, מומלץ לפנות לרופא אחר" מספיק לי, אבל הוא פשוט מסרב לתת כל דבר כתוב). זה תקין? חוקי? תודה

השב
  • 12:24, 21 באוגוסט 2013

שלום שאלה לי,
    שאלתך מאוד חשובה מאחר ואנו נתקלים במקרים דומים לא מעט, במיוחד אצל רופאים שמקבלים פרטי.
    התשובה לשאלתך חדה וברורה; על פי חוק על הרופא לערוך רישום של מצבך הרפואי ושל הבדיקות והטיפולים שהוא ערך לך וחובתו לתת לך העתק ממסמך זה, ללא כל קשר לשאלה אם שילמת לו או לא!
    בהצלחה

תגובה
  • 19:28, 21 באוגוסט 2013

אני מודה לך מאוד על התשובה! עצוב (אך לא מפתיע) לשמוע שלא רק אני נתקלתי בתופעה המרגיזה. אעמוד על זכותי זו מהיום והלאה. שוב תודה!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

רשלנות רפואית בישראל/המדריך