דין זר העומד בהוראה 138 לחוק הירושה - פורום משפט בינלאומי

שאלה חדשה
  • עומר

    נשלח ע"יעומר 15:43, 25 באפריל 2012

    ברצוני לדעת האם יש מדינה אירופאית (הנכללת באיחוד האירופי או שלא נכללת באיחוד) אשר דיני הירושה שלה עומדים בהוראת סעיף 138 לחוק הירושה הישראלי. לדוגמא, אם קיים נכס מטלטלין (כגון חשבון בנק) שנמצא במדינה זו, הוא יעבור באופן בלעדי רק למי שרשום כמוטב של הנכס, ללא קשר לצוואה (שנכתבה בארץ) שיכולה לקבוע כי יהיו יורשים אחרים לנכס? תודה מראש, עומר.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

    יואב סלומון,מנהל הפורום

    15:54, 27 באפריל 2012

    שלום עומר,
    סעיף 138 לחוק הירושה אינו דן בנושא שאלתך: הוא קובע איזה חוק יחול על הורשת הנכסים, והוא אינו קובע דרך להחריג את הורשתם מצוואה (או מהוראות החוק הקובעות מי הם היורשים). בדרך כלל צוואה שנעשתה בישראל תיחשב כצוואה תקפה גם לפי חוקי מדינות אירופה ואז היא תחול על הורשת אותם נכסים בדיוק כאילו היא נעשתה באותה מדינה אירופאית.
    אם תציג מהי הבעיה שאתה רוצה לפתור, בפירוט, מאוד ייתכן שאפשר למצוא לה פיתרון, אבל זה, כמובן, מצריך ייעוץ פרטני.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

משקיע בחו"ל? מבצע עסקה בינלאומית? רוצה להרחיב את הפעילות למדינות אחרות? תובע בחו"ל? קיבלת ירושה בחו"ל? לא יודע איך להבטיח את זכויותיך? זה הפורום בשבילך