העברת כספים מחו"ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

 • אילנה נשלח ע"יאילנה 21:15, 16 באוגוסט 2012

  שלום, אני חיה בארה"ב מזה כ-30 שנה. בנוסף להיותי נתינה של ארה"ב יש לי אזרחות ישראלית . אני אמורה לקבל סכום מסוים במתנה מחברה עסקית. אני מעונינת להעביר את הסכום לחשבון בנק אשר ברשותי בארץ.האם עלי לשלם מיסים בגין העברה זו?

  השב
 • עו"ד עדי ברקאי

  23:00, 19 באוגוסט 2012

  אילנה שלום - ככלל, החובה לשלם מס חלה על תושב ישראל. שאלת התושבות נבחנת ע"פ פרמטרים הקבועים בחוק. עצם העברת הכספים, בנסיבות שאת מתארת, אינה אמורה לחוב במס. עם זאת, כתושבת ואזרחית ארה"ב עלייך להיות ערה לאפשרות שהרשויות ידווחו לרשויות בארה"ב על קיומו של הפקדון בארץ. עלייך גם לבדוק את חובתך לדווח ל-IRS על הפקדון. בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

מנהל הפורום: עו"ד איתי ברכה

שותף במשרד עו"ד ברכה סיון ושות' ומנהל מחלקת גילוי מרצון. את ניסיונו הרב בתחום צבר דרך עבודתו במשרד
למידע נוסף

053-9374676 חיוג
הודעה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.