חובת דיווח ? - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

 • חסוי נשלח ע"יחסוי 06:03, 17 ביוני 2013

  שלום רב, אחי שחיי בחול ניהל מזה מספר שנים חשבון פעיל בארץ. בחשבון זה הופקדו מפעם לפעם כספים שונים. הכסף נועד לעזור בבוא הזמן להורינו המבוגרים בכל סעד שיתבקש. לפני כשנה החליט אחי לסגור את החשבון ולהעביר את הכספים אלי לחשבון. סך הכסף הוא כ 250000 ש"ח. האם ישנה עבירה כלשהי מבחינת מיסוי או הלבנת הון ? תודה.

  השב
 • חסוי

  06:06, 17 ביוני 2013

  הכוונה היא האם לי כמקבל הכסף ישנה בעיה כלשהי מבחינת החוק בישראל ? תודה

  תגובה
 • עו"ד עדי ברקאי

  15:18, 20 ביוני 2013

  חסוי שלום - לא כתבת האם הכספים הופקדו בחשבון אחיך לאחר ששולם עליהם מס. ככל שמדובר בכספים שהצטברו כדין ושולם עליהם מס - אין זו עבירה לקבל את הכספים במתנה מאחיך. בברכה,

  תגובה
 • חסוי

  07:16, 21 ביוני 2013

  תודה על התשובה.עד כמה שידוע לי לא שולם עליהם מס. האם נדרש ?
  ברצוני להבהיר כי אלה כספים שנאספו במשך יותר מעשרים שנה, ומטרתם היתה לעזור להורי המבוגרים בבוא העת. מפעם לפעם כשלאחי התאפשר והיה לו כסף מזומן, הוא הפקיד אותם בחשבונו.

  האם לי, כמקבל הכספים כרגע, ישנה בעיה כלשהי ? אני חיי בארץ ועובד כשכיר.

  תודה לך מראש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

מנהל הפורום: עו"ד איתי ברכה

שותף במשרד עו"ד ברכה סיון ושות' ומנהל מחלקת גילוי מרצון. את ניסיונו הרב בתחום צבר דרך עבודתו במשרד
למידע נוסף

053-9374676 חיוג
הודעה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.