טופס W8BEN - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 15:39, 21 ביוני 2013

שלום עו"ד ברקאי בעת הביקור האחרון שלי לבנק בארץ, נמסר לי שעלי למלא טופס W8BEN. אני מחזיק בדרכון ישראלי ואמריקאי אך אינני גר או מנהל חשבון או מקבל איזושהי הכנסה ממקום בארה"ב. האם אני אמור למלא טופס זה ומה בדיוק השלכתו? תודה מראש

השב
  • 11:38, 26 ביוני 2013

אייל שלום - בחודשים האחרונים נשאלתי רבות בנושא זה ואני מבקש להפנות אותך לתשובתיי המפורטות למטה. בברכה,

תגובה
  • 07:05, 11 בספטמבר 2014

בני (היום בן 21) נולד בארה"ב בזמן שהיינו דיפלומטיים שם והגיע לארץ בגיל 3. הבנתי שהוא לא זכאי לאזרחות או דרכון אמריקאי וזה בסדר.
    הוא רצה לפתוח פוליסת חסכון בחברת מנורה והם רוצים להחתים אותו על טופס W8BEN מדוע? האם אפשר לוותר על הליך זה?
    תודה
    יוסי

תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.