הנחה בארנונה לנכים - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • סבטלנה

נשלח ע"יסבטלנה 00:39, 30 במאי 2012

שלום ! אמי היא חולה אונקולוגית ומקבלת 100 אחוז נכות ואובדן כושר עבודה.אני מתגוררת איתה אך כרגע לא עובדת ואחי רשום איתנו אך גר כעת עם אבי.גרות בפתח תקווה. שאלותיי הן : 1.כמה הנחה מקבל נכה 100 אחוז שגר לבד ? 2.כמה הנחה מגיעה לנכה שגר עם בן משפחה שלא עובד? (אני מטפלת בה) 3.במידה ואני אתחיל לעבוד איך זה ישפיע על ההנחה ? 4. נאמר לי כי אחי צריך להחליף כתובת במשרד הפנים , אם לא נעשה זאת לא יהיה פטור כלל עבור אמא שלי ? 5.אחי גר עם אבי שמקבל גם הוא הנחה מהעירייה על נכות,אם אחי יירשם במשרד הפנים בכתובת של אבי איך זה ישפיע על ההנחה שלו ? אבי מקבל הנחה כבר מספר שנים.העירייה מקבלת מיד את הנתונים ממשרד הפנים ויכולה לשלול לו את ההנחה או שאם הוא כבר קיבל הנחה לשנה הזאת לא תהיה בדיקה ? יש לציין כי אחי עובד. אשמח מאוד להבהרה בנושא כי אני מבולבלת לגמרי. תודה מראש על המענה יום טוב

השב
  • 20:26, 1 ביוני 2012

ראה תקנות ההנחה http://www.dayanlaw.co.il/upload/hanachot.pdf לבירור נוסף www.dayanlaw.co.il

תגובה
  • 00:17, 3 ביוני 2012

אני לא כל כך הבנתי מהלינק שרשמת לי,אם גרים עוד 2 בבית יחד עם הזכאי לקצבת נכות, ה-80 אחוז הנחה לארנונה מתחלקים
    ל-3 לא משנה מה ההכנסות ?
    אם אדם כבר קיבל הנחה לכל השנה ועובר לגור איתו עוד מישהו האם העירייה מקבלת ישירות דיווח ממשרד הפנים על כך או שההנחה נשארת לכל השנה ?
    תודה

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.