הנחות בארנונה לנכים - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • סבטלנה

נשלח ע"יסבטלנה 12:35, 10 באפריל 2013

שלום ! יש לי מספר שאלות בנוגע להנחות בארנונה לנכים : 1.אמא שלי מקבלת קצבת נכות מלאה זמנית עקב סרטן,אני ואחי רשומים בדירה אבל לא גרים בה. מה ההנחה שהיא זכאית לה ? 50אחוז או 80 אחוז ? 2. היא מקבלת גם קצבת שירותים מיוחדים 50 אחוז.האם זה מקנה הנחה נוספת מלבד ההנחה של הנכות ? 3.לאמא שלי מגיעה גם הנחה לפי מבחן הכנסות ,האם זה אומר שהיא יכולה לקבל כפל הנחות,גם ע"פ מצב כלכלי וגם בגלל נכות ? יש חיבור של ההנחות או כיצד זה נעשה ? 4.קיימת אפשרות להגיש בקשה להנחה על שנים קודמות ע"פ מבחן הכנסות ? הבנתי שמי שזכאי להנחה בגלל נכות ולא קיבל יכול להגיש בקשה רטרו.השאלה אם גם במקרה של מבחני הכנסה ניתן להגיש בקשה רטרו ? 5.האם קצבאות של נכות ושירותים מיוחדים נחשבים כהכנסה במבחן ההכנסות ? אני שואלת היות וישנן קצבאות שלא נחשבות להכנסה כגון קצבת שאירים וילדים. 6.אזרחים המתגוררים בשכונת שיקום שכונות,זכאים להנחות מיוחדות ? 7.האם החוקים של ההנחות אחידים בכל הרשויות ? אנחנו גרות בפתח תקווה. סליחה על ריבוי השאלות ותודה מראש על המענה.

השב
  • 09:21, 17 באפריל 2013

שלום
    אני לא קיבלתי תשובה לפנייתי.אשמח לתגובה.

תגובה
  • 11:00, 18 באפריל 2013

סבטלנה שלום,
    ראשית לכל בהתייחס לחלק מהשאלות
    אשר נשאלו על ידך לא ניתן להשיב
    עליהן ללא מסמכים כדוגמת תשלומי שכר וכו'.
    שנית בכדי שתקבלי את התמונה המלאה
    המלצתי אלייך שבזמנך הפנוי תקראי בעיון את
    תקנות ההנחה מארנונה שם מצויות התשובות לשאלות
    ששאלת.
    בברכה,
    רועי בלסיאנו, עו"ד.

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.