חיוב יתר / שגוי בחשבון המים - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • רונן

נשלח ע"ירונן 19:56, 18 ביולי 2013

לעו"ד שלום רב רק אתמול שמתי לב שחברת המים מחייבת אותי עבור צריכת מים חודשית גבוהה יותר ממה שאמורה לחייב, כלומר, אנו חמש נפשות שגרות בבית (אותה כתובת בת"ז) ולמרות זאת חברת המים מחייבת עבור שתי נפשות בלבד, ככל שיש יותר דיירים בבית זכאים ליותר קוב מים, מבחינתם אנו חורגים מהכמות שהוקצתה לנו ולכן המחיר שאנו משלמים יקר יותר. פנינו היום לחברת המים שהודו בבעיה מיד ולדבריהם באפשרותם לזכות אותנו רק ארבעה חודשים רטרואקטיבית ולא יותר. - *האם ניתן לזכות אותנו יותר מארבעה חודשים אחורה ( מכוח החוק, רצון טוב -אחר ? *האם יש גוף ממונה מחוץ לחב' המים שיכול לאשר יותר מארבעה חודשים ? *האם העובדה שאני נתמך מקצבת נכות צמיתה בשיעור 75% יכולה לסייע בחישוב הרטרואקטיבי בצריכת המים? בתודה מראש בכבוד רב

השב
  • 14:42, 21 ביולי 2013

חיוב מים שגוי
    רונן שלום וברכה,
    מאחר וחסרים פרטים נוספים כדוגמת : בגין אלו שנים חויבת ביתר, הסכום וכו'
    הרי שקשה ליתן תשובה חד משמעית.
    בגדול ניתן לפנות לתאגיד במכתב מסודר בבקשה להשבת כל הסכומים
    שחויבתם ביתר בצירוף הפרשי ריבית והצמדה.
    ככל שהתאגיד עומד בסירובו אתם רשאים להגיש תביעה בבית המשפט להשבת הסכומים שנגבו ביתר.
    לשם כך - הינכם רשאים להיוועץ עימי בנושא.

תגובה
  • 14:23, 31 ביולי 2013

לעו"ד שלום רב
    ראשית תודה רבה על התייחסותך .
    ברשותך. בתשובתך אתה מציין (ציטוט)
    "בגדול ניתן לפנות לתאגיד במכתב מסודר בבקשה להשבת כל הסכומים
    שחויבתם ביתר בצירוף הפרשי ריבית והצמדה.
    ככל שהתאגיד עומד בסירובו אתם רשאים להגיש תביעה בבית המשפט להשבת הסכומים שנגבו ביתר. "
    > מתשובתך אני למד את הדברים הבאים (ואני מקווה שהבנתי נכון.
    -
    א. שיש לי הזכות לפנות בבקשה להשבת הסכומים כולל הפרשי ריבית והצמדה ?
    ב. שהתאגיד מי-נע חייב לאשר ולהחזיר לי הסכומים שנגבו ממני לרבות בהליך משפטי ?
    ------------------
    לעו"ד.
    * מה תקופת ההתיישנות שיש לקחת בחשבון ועוצרת מבעדנו לבקש הסכומים שנגבו ביתר ?
    (עד סוף שנת 2009 מצוין כנדרש 5 נפשות ובחשבון/נות שלאחריו עד היום מספר נפשות ירד ל- 2 )
    (חשוב לומר שלא שינינו שמות ולא כתובת ולא עברנו דירה ותודה לאל כולנו בריאים ומשפחה מאושרת.
    > האם קרה משהוא מיוחד במערכת התאגיד/ים בסוף שנת 2009 תחילת 2010 שגרם לטעות במס' הנפשות (תמוה שדווקא כלפי מטה ?
    * מה יכול למנוע מהתאגיד לאשר / ולהכשיל את הבקשה שלי להחזרים מוצדקים ?
    * כאמור, התאגיד רוצה להחזיר לי רק 4 חודשים רטרואקטיבי כמה זה יוצא / איך משכללים ואיך מחשבים הפרשי ריבית והצמדה ?
    בתודה מראש
    בכבוד רב

תגובה
  • 14:35, 31 ביולי 2013

רונן שלום רב,
    לאור שאלותיך אני מציע להיוועץ עימי לקבלת יעוץ משפטי.
    בברכה,
    רועי בלסיאנו, עו"ד.

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.