חיוב ארנונה על מרפסת גדולה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • אילית

נשלח ע"יאילית 19:20, 16 באוקטובר 2013

לי יש דירה בת כ110 מטרים עם מרפסת של 90 מטרים ומרפסת נוספת של 10 מטרים. המרפסות אינן מקורות. הבניין שלנו יחודי בתל אביב מכיוון שזהו בנין מדורג עם מרפסות גדולות. אני מחויבת ארנונה מלאה על 210 מטרים בנויים ( כ3400 שח לחודשיים!) פניתי לעירייה והם מסרבים להכיר בדירה כדירת גן או גג. האם אני יכולה לפעול במישור אחר להפחתת הארנונה? כיצד מוגדרת דירת מיני פנטהאוז?

השב
  • 12:16, 21 באוקטובר 2013

ככל והמרפסת הגדולה היא גג מרוצף של הקומה מתחתיה ניתן לטעון שמדובר במפרסת גג ואז החיוב יהיה לפי 30% משטח המפלס הסמוך אליה = 33 מ"ר. יש לפנות בהשגה בכתב למנהל הארנונה וככל וזו תידחה להגיש ערר.

תגובה
  • 12:44, 21 בדצמבר 2015

הגשתי בקשה דומה וכמובן שהעיריה דחתה את הבקשה בטענה שגג הוא רק במפלס העליון של הבניין ואם הדירה היא בקומת ביניים, המרפסת, אפילו עם היא על גג של דירה אחרת נחשבת כחלק מהדירה והארנונה היא מלאה כמו שטח בנוי מקורה.

האם יש תקדימים בנושא זה?

ירום.

תגובה
  • 12:45, 21 בדצמבר 2015

כמובן שנתונה בידי האפשרות להגיש ערר תוך 30 יום אבל אני נזקק לתקדימים או פסיקה בנושא זה

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.