חיוב יתר לנכה קשה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • דביר

נשלח ע"ידביר 02:08, 20 בנובמבר 2013

לעו"ד שלום רב רק השבוע שמתי לב (ואני מתנצל על כך) שחברת המים מחייבת אותי עבור צריכת מים חודשית גבוהה יותר ממה שאמורה לחייב, כלומר, אנו חמש נפשות שגרות בבית ( אותה כתובת בת"ז. ולמרות זאת חברת המים מחייבת עבור שתי נפשות בלבד, ככל שיש יותר דיירים בבית זכאים ליותר קוב מים, מבחינתם אנו חורגים מהכמות שהוקצתה לנו ולכן המחיר שאנו משלמים יקר יותר. פנינו היום לחברת המים שהודו בבעיה מיד (על סמך רישום ת"ז) ולדבריהם באפשרותם לזכות אותנו רק ארבעה חודשים רטרואקטיבית - ולא יותר. - לעו"ד. נדגיש שבבדיקה שעשיתי עד סוף שנת 2009 מצוין כנדרש 5 נפשות ובחשבון/נות שלאחריו עד היום מספר נפשות ירד ל- 2 (חשוב לומר שלא שינינו שמות ולא כתובת ולא עברנו דירה ותודה לאל כולנו בריאים ומשפחה מאושרת. - > האם קרה משהוא מיוחד במערכת התאגיד/ים בסוף שנת 2009 תחילת 2010 שגרם לשינוי במס' הנפשות (תמוה שדווקא כלפי מטה ? * מה יכול למנוע מהתאגיד ולהכשיל את הבקשה שלי להחזרים מוצדקים ? * האם ניתן לזכות אותנו יותר מארבעה חודשים אחורה ( מכוח החוק, רצון טוב -אחר ? * האם יש גוף ממונה מחוץ לחב' המים שיכול לאשר יותר מארבעה חודשים ? * האם העובדה שאני נתמך מקצבת נכות צמיתה בשיעור 75% יכולה לסייע בחישוב הרטרואקטיבי בצריכת המים? * כאמור, התאגיד רוצה להחזיר לי רק 4 חודשים רטרואקטיבי כמה זה יוצא ואיך מחשבים הפרשי ריבית והצמדה ? בתודה מראש בכבוד רב

השב
  • 18:00, 20 בנובמבר 2013

זיכוי של רק 4 חודשים אחורה נועד על מנת לשמור על מסגרת תקציבית של התאגיד. במקרה דנן, ראוי לברר מהי הסיבה לשינוי שעשו אצלכם בשנת 2010 וככל וזה טעות אצל התאגיד קיימת עילה להשבה ממועד זה. בשנת 2010 הוקמו הרבה מאוד תאגידים (האם גם זה שאנו דנים לגביו ?) מעבר לכך אני לא רואה סיבה אחרת. לגבי הנחה, החל מחודש יולי 2012 נכה זכאי לקצה של 3.5 קוב נוספים בתעריף הבסיסי.

תגובה
  • 00:24, 21 בנובמבר 2013

לעו"ד שלום רב
    ברשותך, קראתי את תשובתך והתייחסותך לפנייתי ואני מבקש להתמקד ולשאול את הדברים הבאים (מצטט :
    -
    1. "זיכוי של רק 4 חודשים אחורה נועד על מנת לשמור על מסגרת תקציבית של התאגיד"
    * ומה בנוגע לזכויות שלי לשמור על המסגרת התקציבית ?
    -
    2."מקרה דנן, ראוי לברר מהי הסיבה לשינוי שעשו אצלכם בשנת 2010 וככל וזה טעות אצל התאגיד קיימת עילה להשבה ממועד זה."
    * האם יכול להיות מצב "שעשו אצלנו" רק אצלנו פעולה של הפחתת מס' נפשות שלא באופן גורף וללא כל תיעוד מערכתי כולל ?
    * האם יכול להיות מצב "שעשו אצלנו" רק אצלנו פעולה של הפחתת מס' נפשות ללא אישור השר הממונה ו/או הכנסת ?
    -
    3. "ראוי לברר מהי הסיבה לשינוי שעשו אצלכם בשנת 2010 "
    * האם יכול להיות מצב או ליתר דיוק האם אתם עורכי הדין מכירים סיבה המאפשר לתאגיד בנסיבות שלי להוריד את מספר הנפשות ?
    -
    4. "וככל וזה טעות אצל התאגיד קיימת עילה להשבה ממועד זה"
    * בבקשה, איך בדיוק אני משיב את זכויותיי כספי וכבודי ?
    * מול מי נכון לברר הסיבה לשינוי ו/או להחלטה ?
    > חשוב לציין שמדובר בתאגיד מי-נע שבנצרת עילית
    -
    5. "החל מחודש יולי 2012 נכה זכאי לקצה של 3.5 קוב נוספים בתעריף הבסיסי"
    * לא ידעתי, ותודתי לך על כך זה יעזור לי מאוד .
    * כאמור, איך ניתן לממש את ההקצבה הנוספת החדשה הניתנת לנכה מול מי פועלים למימוש ?
    -
    בתודה מראש
    בברכה

תגובה
  • 08:31, 21 בנובמבר 2013

מסגרת תקציבית - זו החקיקה. אין זה אומר שם פעלו ברשלנות כלפיך זה פוטר אותם מהשבה. אני מציע שתפנה אליהם בכתב עם צירוף המסמכים - שבשנת 2010 קיבלת זיכוי של 5 נפשות וזה בוטל מסיבה כלשהי. בהתאם לתשובה שלהם אוכל להמליץ לך איך להמשיך לפעול. דרישת ההשבה יכולה בדרך של תביעת השבה (גם תביעות קטנות) ואם יש בידך ראיות שמדובר בעניין רוחבי ניתן להגיש תביעה יצוגית (ההשבה היא כספית. כבוד זה עניין אחר). למימוש ההנחה תפנה לתאגיד הם אמורים להכיר את זה.

תגובה
  • 18:09, 21 בנובמבר 2013

בכבוד רב

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.