אי הכרה בהעברת זכויות בעלים. - פורום ארנונה

שאלה חדשה
  • ר.מ.

נשלח ע"יר.מ. 18:33, 8 בינואר 2014

נציג הארנונה סירב היום לתת לי לעיין במסמך המדידה של שטחי הבית שלי, כפי שעודכן לפני שנתיים. טענתו הייתה שהמסמך הוא על שם מר סרנגה (בעליה הקודם של הדירה) הערתי לפקיד שהזכויות בדירה נרכשו על ידי ונכון להיום אני הבעלים של הדירה והחלקים המחוברים לה . זה לא עזר לי ורשות הארנונה טוענת שמסמך זה הוא פרטי של בעליה הקודם של הדירה. מה לעשות? האם עלי להגיש תלונה במשטרה על התקלסות? הרי יש גבול להיתממות של נציגי השלטון המקומי, זאת בהתחשב עם מה שכבר קרה לי כשניסו להוציא ממני את חשבונות הבנק שלי , עכשיו טוענים שזה היה תום לב., סתם נציגה שלא התכוונה (????). וגם היום הנציג לא התכוון?

השב
  • 19:13, 8 בינואר 2014

האמת היא שבמכתבי ששלחתי בדוא"ל לכב' ראש העיר בעניין זכאותי להנחת אזרח וותיק שנשללה ממני שלא כדין, הערתי גם על כוונתי לערער על התוספת המשונה לשטח הבנוי שהחילה הרשות לאחר מדידה, לפני כשנתיים, והתוספת הזו לטעמי היא התחכמות הרשויות. הנה כי כן הדירה שלי היא 49 מ"ר בנוי, בתוספת 20% (נניח שטח הקירות החיצוניים ) אזי עלי לשלם עבור 59 מ"ר. מתברר שלפני שנתיים כנראה בגלל מצוקה תקציבית, ערכה הרשות מדידה מחדש בכל העיר והוסיפה למבנה שלי שאז היה בבעלות של מישהו אחר, את גרם המדרגות של השכן , כביכול גג. לא רק שזה לא גג, זה גם לא מחסן, אלא מבנה אלכסוני בהיותו מדרגות, שצריך להיזהר שלא לחטוף מכה בראש..... כנראה הבינו שאני "נלחמת" אז מצאו סיבה למסיבה לא לתת בידי את המסמך כדי שלא אוכל לערער. כתוצאה המציאו שעלי לקבל ייפוי כוח של הבעלים הקודם של הדירה.

תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.