חיוב בארנונה - פורום ארנונה

  • יעל נשלח ע"ייעל 10:57, 26 בפברואר 2014

    בבעלותי בנין שבו 4 חנויות המיועדות להשכרה. הבנין שופץ על ידי ומושכר. חנות אחת אינה מושכרת , יש בה למעשה רק מעטפת ולכן , ללא דייר, חברת החשמל מסרבת לחברה לחשמל. אין גם חיבור מים. האם אני צריך לשלם עליה ארנונה (מעבר לפטור של נכס ריק ל-6 חודשים שטרם ניצלתי). האם אני יכול לטעון בשלב זה כי ללא חיבור חשמל ומים היא היא לא ראויה לשימוש ואין לחייב בארנונה ?

    השב
  • עו"ד ירון נדם

    19:58, 5 במרץ 2014

    בהתאם לתיאור הנכס הפטור המגיע לך הוא בהתאם לסעיף 330 לפקודת העיריות "לא ראוי לשימוש". פטור זה ניתן ללא מגבלת זמן והחל משנת 2014 מוגבל לשלוש שנים כמובן ככל ואין שינוי במצבו של הנכס. הפטור שניתן לך (נכס ריק) לא רלוונטי כי הוא מיועד לנכסים שראויים לשימוש

    תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.