פסילת מקצוע - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • אילון

נשלח ע"יאילון 18:49, 28 במאי 2012

לפני כשבוע נקבע לי פרופיל חדש 64 במקום 72 בגלל החמרה של אסטמה. המקצוע שלי דורש פרופיל 72, וכעת הפרופיל החדש הוא 64 לאחר ועדה. הרופא לא יודע מה לעשות עם זה, למי עלי לפנות? בנוסף בבסיס לא קיים חדר אסמטים ולאחר שיחה עם הרופא יחידה ומפקד הבסיס נאמר לי שגם לא יהיה ואין מה לעשות. אני משרתת בבסיס בדרום כך שאני סובל מהרבה סופות חול. רציתי לדעת מה יש באפשרותי לעשות.

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

20:37, 28 במאי 2012

אילון שלום רב,

אציע לך לפנות בעניין לנציב קבילות חיילים. מדובר בתלונה "קלאסית" על כך שהבסיס אינו מספק לך את התנאים הנדרשים בגין מצבך הרפואי.
    במקרה כזה נקח"ל יכול לפעול לשינוי שיבוץ שלך מהבסיס ליחידה אחרת ואולי אף לבחון התאמתך למקצוע המוזן לך.

בהצלחה!

תגובה
  • 16:48, 29 בנובמבר 2013

שלום . בני התגייס לפני כחודש. משובץ כיום לקורס בטכני חייל האוויר. אומנם הפרופיל שלו הינו 72 כיום , אך לדעתי אינו תואם כלל את מצב בריאותו ואת המקצוע אליו שובץ הדורש מאמץ פיזי רב , שכן . הוא מחזיק בחוות דעתו של מנתח עמוד שידרה וגב , המוכיח כי הוא סובל משתי פריצות דיסק בגבו. אציין כי לאור מצבו זה הפרופיל שלו היה 45 לפני גיוסו לצהל, יומיים לפני הגיוס הועלה הפרופיל ל 72 וזאת רק בשליחת המסמכים ללשכת הגיוס וללא בדיקה פיזית. מה האפשרות ו או התהליך להחזיר לו את הפרופיל התואם את מצבו הפיזי דבר שישלול את האפשרות לקורס שהוא משוייך אליו.. תודה

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...