האם ניתן לחייב רופא (שאינו עתודאי) לצאת לקורס קצינים? - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • חזי כהן

נשלח ע"יחזי כהן 08:59, 30 במאי 2012

סיימתי 3 שנות שירות סדיר ואחריהם למדתי רפואה. עכשיו כשסיימתי את הלימודים חיל רפואה כופה עליי לצאת לקצונה. אני לא מעוניין להיות קצין או לשאת דרגות קצונה. כתבתי לחיל רפואה שאני מוכן לשרת בשמחה במילואים כרופא, אבל בדרגתי הנוכחית (סמל). חיל רפואה אומר שזה לא נתון לבקשה שלי וזה "חלק ממסלול ההכשרה" ואין לדעתי משקל בנושא. האם באמת ניתן להכריח אותי להיות קצין, אם אינני רוצה? אדגיש - אני משרת ואשרת בשמחה במילואים, אבל לא מעוניין להיות קצין. תודה

השב
  • 09:02, 30 במאי 2012

אדגיש - הכוונה לצאת לקורס קצינים במסגרת שירות מילואים (אני אחרי שירות סדיר)

תגובה
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

23:08, 30 במאי 2012

תוספת לתשובה - (לגבי התוספת לשאלה -)

הבנתי שזו הכוונה מההודעה הראשונית ולכך התייחסתי בתשובתי.

בהצלחה לך !

תגובה
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

22:51, 30 במאי 2012

חזי שלום,

לא הבנתי מדבריך מה הסיבה בגללה אינך מעוניין להיות קצין. אם הסיבה יכולה להיות מוצדקת יש אפשרות שדי בה בכדי שלא יכפו עליך קורס קצינים.
    אגב, גם על מנת להיות קצין - צריך לעבור קורס - יכול להיות שגם לא תוסמך באותו קורס, אז לתשומת ליבך עניין זה.
    ספציפית לגבי בקשתך לשרת במילואים כרופא ולא להיות קצין - הרי שמהכרותי עם חיל הרפואה כל הרופאים בחיל הם קצינים - חלקם אמנם לא ביצעו קורס קצינים בפועל ורק קיבלו דרגת כתף (או דרגה ייצוגית או דרגה של "קצין רפואה").
    בכל אופן - על מנת לבדוק את התשובה שניתנה לך עליך לפנות לקפ"צ או באמצעות עו"ד ליועמ"ש חיל הרפואה.

בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...