עריק בקום - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • קדם

נשלח ע"יקדם 18:06, 11 במאי 2014

שלום עידן, אני בעל שני אזרחויות זרות, נולדתי בחול ושהיתי שם מספר שנים. באותו החודש שסימיתי את הבגרות האחרונה שלי טסתי לווגאס ומשם לאוסטרליה. זמן השהייה שלי היה 9 חודשים, שבתוכם התנסתי והשתמשתי בדברים.. כשחזרתי הלכתי לקב"ן בלישכת גיוס וקבלתי המצלה לפטור ממנו לאחר ששמע את סיפורי. כשעליתי למדור תנועה לקחת את הפטור משהיא בעלת פלאפל מאותו המדור אמרה לי שהגיעו להחלטה שאני כשיר לגיוס ונקבע לי תאריך גיוס חדש ללפני שבועיים, אני איני מעוניין לחיות במדינת ישראל או לשרת בצהל חזרתי בשביל שאוכל לבקר את משפחתי בעתיד במקרה ויקרה משהו, יש לי חיים ועבודה בחול. מה עלי עוד לעשות? תודה רבה, מקווה שתוכל לענות לי במהרה.

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

17:55, 12 במאי 2014

קדם שלום רב,

מבחינת החוק הרי שכל עוד חוק שירות בטחון חל עליך (היות והיית תושב ישראל בגיל הקובע לגיוס) הרי שאתה חייב בגיוס אלא אם קיבלת פטור כדין. בהיעדר פטור עליך להתגייס ואם לא תעבור עבירה פלילית.

ליעוץ פרטני תוכל לפנות למשרדי.

בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...