שלום רב אני צריך ייעוץ מאוד חשוב בעניין מאוד חשוב ומקורי - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • חסוי

נשלח ע"יחסוי 06:13, 29 ביולי 2014

נתחיל מזה שאני מיוצג כבר על ידי עורך דין מכובד וטוב אך תמיד אשמח לקבל חוות דעת נוספות, אז כך המקרה שלי בקצרה הוא כזה , קיללתי קצינה מזוהמת שעצבנה אותי במהלך קורס וכמובן בתור נקמה אני כתבתי עליה כתבה בבלוג פופלרי ברשת שפגע בה באופן רגשי מיד לאחר מכן תוך יום הגיעו אלי חוקרי מצח שהתעללו בי וחקרו אותי שעות על גבי שעות ואף נעצרתי למשך 24 שעות כמובן שלא הודתי הפרקליטות בידתה הודאה שלי ואמרו שהודתי וזה ממש לא קרה! אך אין לי שום הוכחה לכך שלא הודאתי (למי יאמינו?) בכל אופן הושג הסכם יחד עם התביעה הצבאית שאני אעשה חודשים עבודות שירות וקנה בסך כמה אלפי שקלים למתלוננת בגין לשון הרע והוצאת דיבה איומים וכו ... בכל אופן אני ממש לא מבין את זה בעייני זה מושחט כל העניין שום דבר שנעשה כאן לא חוקי נעשה לי עוול רציני על פי מה שהבנתי וראיתי כאשר קראתי את החוקים אין שום חוק של לשון הרע הנוגע לרשת האינטרנט ( החוק מטיל בסעיף 11 אחריות לפרסום לשון הרע ע"י אמצעי התקשורת המוגדרים כטלוויזיה, רדיו ועיתונות. לכאורה, האינטרנט אינו מוגדר בחוק כאמצעי תקשורת) לכן אני בכלל לא מעקבל את זה ו2- לשון הרע בכלל לא נחשבת כפלילית לכן למה התביעה הצבאית מתערבת בכך? אם המתלוננת רוצה לתבוע אותי בהבקשה גשי לעורך דין אזרחי ותבעי ... אני פשוט מלא בשאלות שאין לי עליהן תשובות אני אבקש בכל לשון הבקשה מכבוד העורך דין כאן לענות לי במפורט על כל השאלות ששאלתי כדי שיהיה לי לפחות רוגע נפשי האם זה פאר מה שהם עשו לי? זה צודק העונש? האם יש להם הסמכות בכלל לעשות זאת בגין עבירה שכזו?

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

12:52, 29 ביולי 2014

שלום רב לך,

מאוד קשה להתייחס לשאלותיך הרבות ולמצבך ללא עיון רציני בחומרי הראיות שנאספו במהלך החקירה.
    אני סבור ובטוח עורך דינך מעיין בחומרים אלה ולכן לא אוכל לתת לך חוות דעת טובה משלו כיון שהחומרים אינם עומדים לפניי.

לגבי פרסום לשון הרע ברשת האינטרנט אז אגיד לך שפסיקת ביתי המשפט כבר קבעה במקרים בים כי לשון הרע יכול להיעשות בכל שיח לרבות שיח אינטרנטי וכל מדיה שיש בה משום אפשרות לפרסום מידע. כן - גם אם לא מדובר ברדיו טלויזיה או עיתונות הרי שבנסיבות העניין הוצאת לשון הרע יכולה להתקיים באתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...