פיטורין במהלך היריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • קורין

נשלח ע"יקורין 13:04, 18 במרץ 2012

אי בחודש השביעי להיריוני עובדת כסוכנת מכירות בחברת סלולר ומקום העבודה שלי מאיים עליי בפיטורין בטענה שאני לא מוכרת ולא עושה את תפקידי בעוד שעובר עליי היריון מאוד קשה והסברתי שאני לא יכולה לסכן את בריאותי והעבודה הנ"ל פיזית וכרוכה בנסיעות רבות .יש להדגיש שכבר נפלתי פעמיים בהיריון בגלל מצבי לחץ כאלה ואחרים שמופעלים במסגרת העבודה.ביקשתי עשרות פעמים שיביאו לי עבודה משרדית כחלופה עד ההיריון והם טענו שאין עבודה משרדית חלופה בעוד שהם פירסמו שכן .בשיחה היום הם התנו את זמן שהותי בעבודה בשבוע ימים בעוד שאם לא אמכור בשבוע הזה אני אפוטר לאלתר.רציתי לדעת האם הם יכולים לפטר אותי בשלב זה של ההיריון ומה הזכויות שמגיעות לי ..העניין מאוד לחוץ ודחוף לי אשמח מאוד לתשובה מיידית. תודה ויום טוב .

השב
  • 07:50, 19 במרץ 2012

קורין שלום,

במיהד והנך עובדת במקום עבודתך למעלה ממחצית השנה, מעבידך לא יוכל לפטרך אלא בהיתר מאת שר העבודה והרווחה שלא יהיה קשור לעצם היותך בהריון.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.