חוקים להארכת חופשת לידה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • הילה

נשלח ע"יהילה 19:45, 3 באפריל 2012

שלום, ילדתי תאומים ב 15/12 וחופשת הלידה שלי עד 12/4 רציתי להבין מספר דברים: אני רוצה להאריך את חופשת הלידה אך מה המשמעות בחזרה לעבודה לפני חצי שנה ומה המשעות ביותר מחצי שנה? האם בשני המקרים אני צריכה לקבל את התנאים שלי ? כמו כן, עבדתי לפי שכר גלובלי ועכשיו אני מבקשת להפחית את כנות השעות היומיות, האם אני זכאת לאותו השכר או שניתן לשנות את תנאי העסקה שלי? ושאלה אחרונה, במידה ואני מתפטרת לפני 9 חודשים, אני זכאית לפיצויים וגם לדמי אבטלה? תודה מראש הילה

השב
  • 07:33, 4 באפריל 2012

הילה שלום,

אישה שילדה תאומים זכאית לחופשת לידה בת 17 שבועות. לאחר מכן המדובר בחל"ת. במידה ואת מפחיתה שעות עבודה שלא לצורך הנקה ניתן לשנות את שכרך ואף להפחיתו שכן את זו שביקשת להפחית בשעות העבודה שהינן פועל יוצא של משכורתך ומשרתך. במידה ואת מתפטרת לצורך טיפול בילדייך עד תום 9 חודשים ממועד הלידה שאז תהיי זכאית לפצויי פיטורים. דמי אבטלה תוכלי לקבל בתום 90 יום.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.