פיצויים וחל"ד - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • מירי

נשלח ע"ימירי 11:00, 1 במאי 2012

שלום רב אני עבדתי 6 חודשים במשרד ונכנסתי לשמירת הריון של 3 חודשים וילדתי אחרי 3 חודשים.הבנתי שאני צריכה להודיע 3 שבועות מראש על הארכה ואני אמורה לחזור בעוד 5 ימים האם אני חייבת להגיע? (אנ רוצה להאריך את החופשה) 1.רציתי לדעת אם אני זכאית להארכת חל"ד ואם כן לכמה זמן? 2.במידה ואני מתפטרת אני זכאית לפיצויים? 3.האם הזמן העדרות שלי המעסיק צריך לשלם לי קופות גמל וביטוח מנהלים? אודם

השב
  • 07:13, 3 במאי 2012

מירי שלום,

את זכאית לצאת לחל"ת רק אם עבדת אצל המעביד שלך במשך שנה רצופה קודם לכן. במידה ועמדת בתנאי זה, שאז את זכאית לחל"ת שלא יעלה על רבע ממספר החודשים בהם עבדת ולא יותר מ-12 חודשים ממועד הלידה. אם תתפטרי לצורך טיפול בתינוקך תהיי זכאית לפיצויי פיטורים. לענין ההפרשות לקופ"ג וביטוח מנהלים על המעביד להפריש תשלומים אלה בזמן חופשת הלידה אך אינו חייב לעשות כן בתקופת החל"ת.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.