חתימה על חוזה חדש בזמן הריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • מירב

נשלח ע"ימירב 14:52, 4 במאי 2012

שלום, אני עובדת במקום העבודה כ4.5 שנים. לפני כשלושה שבועות החתימו אותנו על חוזה חדש שמחלק את הבונוסים בצורה שונה והפחית מהם משמעותית. מס עובדים עזבו בגין הרעת תנאים. עובדת אחת לא חתמה כיוון שהיא בהריון. אני חתמתי כי רציי להשאר עקב תכנון הריון.כעת בימים אלה גיליתי כי אני בהריון. האם במקום העבודה צריכים לבטל את חתימתי ולהמשיך לתגמל אותי לפי החוזה הישן? ככל הנראה הייתי בהריון בזמן החתימה אך טרם ידעתי זאת. בתודה מראש! מירב.

השב
  • 20:19, 5 במאי 2012

מירב שלום,

להערכתי התשובה שלילית. על המעביד לנהוג עפ"י החוזה החדש וענין הריונך אינו קשור לכך.

תגובה
  • 22:40, 5 במאי 2012

למרות שאם הייתי יודעת על ההריון לא הייתי חותמת?? החוזה החדש הרע את תנאי השכר. וכפי הידוע לי לא מרעים תנאי שכר בזמן הריון

תגובה
  • 17:11, 6 במאי 2012

מירב שלום,

מאחר ובמועד החתימה על החוזה לא את ולא המעביד ידעתם על הריונך, הרי שאין המדובר בהרעה בתנאי עבודה מחמת הריון.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.