מאז שהודעתי לבוס שלי על הריון הוא מתעמת איתי. - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • אורנה

נשלח ע"יאורנה 13:51, 9 במאי 2012

שלום רב, אני בחודש שמיני להריון, עובדת בעסק פרטי. מאז שהודעתי לבוס שלי שאני בהריון הוא אינו מפסיק לריב איתי כמעט בכל נושא. בכל הזדמנות הוא צועק עליי ומאשים אותי בכל תקלה ופשלה שקורה בחברה. לא רק זאת החברה ממוקמת בשני בניינים שהמרחק ביניהם הוא כ - 1.5 ק"מ ולא אחת הוא דורש ממני לעבור מבניין אחד למשנהו באמצע יום העבודה למרות שמודע לקושי הרב במצבי לצעוד בין הבניינים. כאשר ניסיתי להסביר לו שאיני יכולה להתחיל בבוקר בבניין א' ואחרי מספר שעות לעבור לבניין השני הוא השיב לי שכל זה לא מעניין אותו וגם אחרי שביקשתי שיסדר לי הסעה זכיתי לתגובה דומה. לדעתי ההתנהגות שלו נובעת מרצונו שאתפטר ביוזמתי משום שאינו יכול לפטר אותי. איני מתכוונת להתפטר, ואני חושבת שהתנהגותו כלפי היא התעללות לשמה. בכל יום אני חוזרת הביתה ובוכה וחושבת לי איך הוא היה מגיב אם מישהו אחר היה מתנהג כך לאישתו ? רציתי לשאול האם ישנם בחוק התייחסויות למצב זה ומה אוכל לעשות ע"מ להפסיק את ההתעללות שלו ? תודה מראש.

השב
  • 14:06, 9 במאי 2012

אורנה שלום,

אין כל ספק שמעשיו של המעביד שלך איני תיקניים ואת צריכה לשוחח איתו על כך ולהתריע בפניו על כך, אולי אפילו בכתב על מנת שיהיו לך סימוכין.עפ"י החוק למעביד אסור לפגוע בתנאי עבודתה של עובדת במהלך ההריון.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.