סגירת חברה - עובדת בהריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • לריסה

נשלח ע"ילריסה 07:22, 22 באוקטובר 2012

אני בשבוע 29 להיריון , במקום העבודה הנוכחי שלי אני עובדת כ 9 חודשים. הודיע לנו שהחברה בתהליכי סגירה/ מכירה - עוד לא ידוע בוודאות מה גורלנו, זה תהליך שכבר התחיל וכל יום יכולה "ליפול " עלינו הבשורה הרעה.... בכל אופן, ידוע לי שסניף אחד בכל מקרה יישאר פעיל והוא בשדרות, היום אני עובדת באשדוד וגרה באשדוד. רציתי לדעת מה הזכויות שלי במקרה כזה, הבנתי שלא ניתן לפטר אותי, האם בעל החברה יכול להעביר אותי לשדרות? האם אני חייבת להסכים? האם יכולים פשוט להעביר אותי לחברה החדשה שאלי תקנה אותנו? נ.ב סליחה על אורך ההודעה

השב
  • 13:33, 24 באוקטובר 2012

לריסה שלום,

במידה והחברה מבקשת לפטרך עליה לפנות ולבקש היתר מאת שר העבודה והרווחה באשר לפיטוריך, כאשר הפיטורים אינם נובעים מחמת הריונך. במידה וחברה חדשה נכנסת בנעליה של המעבידה שלך כיום בדר"כ היא לוקחת על עצמה את המחויבויות של המעבידה כלפי העובדים, אם אם כן סוכם ביניהן אחרת.כמובן שאינך חייבת להסכים לעבוד בשדרות והדבר נתון לשיקול דעתך.

תגובה
  • 15:42, 24 באוקטובר 2012

תודה על התשובה ושאלה נוספת היא אם אני לא מסכימה לעבוד בשדרות האם הדבר יחשב כהתפטרות?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.