שאלות שאסור לשאול אותי בראיון עבודה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • דניאלה

נשלח ע"ידניאלה 20:27, 28 בפברואר 2013

שלום, הייתי היום בראיון עבודה. ראיינו אותי בחור ובחורה. הבחור ניסה לדלות מידע על מצבי המשפחתי (לא ציינתי זאת בקורות החיים והייתי ללא טבעת). תחילה שאל היכן אני גרה? והאם אני גרה עם ההורים. עניתי שכן (אנחנו גרים עם ההורים...) לאחר מכן הבחורה ציינה שהעבודה היא גם בערבים ואם אני מוכנה. עניתי שכן. בעקבות תשובתי הבחור שאל אם אני נשואה (לפני כן אמר "אם יורשה לי", אבל לא באמת נתן לי לענות...) שעניתי שאני נשואה, הוא שאל שאלה נוספת על הגדלת התא המשפחתי והבעייתיות של זה אל מול עבודה בערבים. בנוסף להכל נשאלתי היכן בעלי עובד!!!!! אני יודעת שיש חוק בנושא, ושאסור לשאול אותי את הפרטים האלו-הוא פשוט חצה את כל הגבולות האפשריים!!! וכמובן נתן לי תחושה שאם אני נשואה, אין לי מה לעשות כאן.... האם זו עילה לתביעה? מה עלי לעשות? הערה- השיחה לא הוקלטה....

השב
  • 10:06, 4 במרץ 2013

דניאלה שלום,

אכן השאלה בדבר הרחבת התא המשפחתי לא היתה במקומה ויתכן כי היא מהווה בסיס לתביעה על רקע אפליה. ברם ומאחר והשיחה לא היתה מוקלטת, ולמעה אינך יודעת באם התקבלת לעבודה אם לאו, המדובר במילה שלך מול זאת של המראיינים ודומה, כי זוהי בעייתיות רבה.

תגובה
  • 12:13, 18 ביולי 2013

מה לגבי מקום המגורים? האם מותר לשאול באיזו עיר אני גר? נראה לי שיש פוטנציאל לאפליה על רקע מקום מגורים, אבל לא מצאתי אזכור של אפליה כזאת בחוק השוויון בתעסוקה או בחופש האדם וחרותו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.