חוק חופשת לידה-פרשנות - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • אנה

נשלח ע"יאנה 21:59, 16 במרץ 2013

שלום, לפי מה שקראתי באינטרנט לעניין אורך חופשת לידה, הבנתי כי בחוק נקבע כי אישה שעבדה 12 חודשים אצל מעסיק או במקום עבודה, זכאית ל26 שבועות חופשת לידה. רציתי לדעת למה התכוונו כשקבעו בחוק "מקום עבודה", הדגש דווקא על מקום עבודה ולא על מעסיק? שאלתי נובעת מכך שאני עובדת במקום עבודה(חברה פרטית גדולה מאד) שנה וחודשיים, מתוכם 8 חודשים דרך החברה(קיבלתי קביעות) ואילו 6 חודשים הראשונים שעבדתי במקום זה, עבדתי דרך מעסיק אחר(חברת גולגולות=קבלן). פניתי למשאבי אנוש ונאמר לי שאני זכאית רק ל 14 שבועות ולא ל-26 וזאת כוון שבחברה סופרים רק את התקופה שעבדתי דרך החברה עצמה(קביעות). להבנתי בחוק נכתב בכוונה "מעסיק או מקום עבודה" כדי להגדיר שלא חובה לעבוד דרך אותו מעסיק במקום עבודה. האם אני צודקת ולמעשה כתוצאה מכך מגיעים לי 26 שבועות חופשת לידה? תודה מראש על התשובה

השב
  • 09:32, 18 במרץ 2013

אנה שלום,

החוק אומר במפורש באותו מקום עבודה ולכן להערכתי את זכאית ל-26 שבועות חופשת לידה.

תגובה
  • 14:25, 24 במרץ 2013

גלית שלום,
    תודה על המענה.
    פניתי למשאבי אנוש והם טוענים שבחוק יש תת סעיף או הרחבה שמתייחסת לעובדי מיקור חוץ=outsourcing.אמרו לי שאם הייתי לפני זה עובדת דרך קבלן רגיל אז כן מגיע לי 26 שבועות ואילו כוון שעבדתי דרך קבלן outsourcing אז לא מגיע לי.
    חיפשתי באינטרנט אך לא מצאתי התייחסות בחוק ספציפית לגבי סוג עובדים כלשהו וגם נראה לי הזוי שיגדירו בחוק התייחסות שכזו.
    האם את מכירה התייחסות מיוחדת לעובדי outsourcing?
    תודה מראש על עזרתך,
    אנה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.