זכוית אחרי חל"ד - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • מילה

נשלח ע"ימילה 19:28, 15 באוגוסט 2014

שלום רב, אודה מאד על עזרתך בנוגע לסאטוס החוקי שלי כעובדת מזה 8שנים בחברה במשרה מלאה כאשר במהלך חופשת הלידה שלי (חצי שנה) הלקוח בו טיפלתי )לקוח גדול עזב כמעט לגמרי והשאיר אחוז קטנטן לטיפול עי החברה שעבדתי בה. נותרו בחברה לקוחות רבים אחרים- כולם מטופלים עי עובדים אחרים ואינם לכאורה בהתמחות הספציפית של הלקוח הקודם שלי ) - דהיינו לקוחות בתחומים אחרים. האם המעסיק מחויב למצוא לי תפקיד? מותר לו לפטר אותי בגלל עזיבת הלקוח / בתום החל"ד או לאחר חודשים מסיומה..? כמו כן, האם עליו להציע ליהתפקיד דומה (מנהלת תיקי לקוחות אחרים) או שמא הוא יכול להגיד לי שמעכשיו אני צריכה לעשות משהו שונה ממה שעשיתי כמו למשל להציע לי עבודת מזכירות אל מול עבודתי עד כה כמנהלת קשרי לקוחות (אין קשר כמובן בכוונה בדוגמה בין 2 התחומים)? תודה רבה

השב
  • 10:11, 20 באוגוסט 2014

מילה שלום,

המעביד אינו יכול לפגוע בתנאי שכרך ובתנאי עבודתך קודם לצאתך לחופשת הלידה.
    אין קשר בין עזיבת הלקוח להמשך עבודתך בחברה באותו תפקיד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.