גדר מגרש לאחר הפקעה - שאלה מעניינת - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
  • מירי

נשלח ע"ימירי 02:42, 26 בפברואר 2013

במגרש שבבעלות הורי בעלי בוצעה הפקעה לפני בערך 20 שנה (המגרש המקורי היה בשטח של 1000 מ"ר, ולאחר ההפקעה נותרו 750 מ"ר). יעוד הקרקע - מגורים בבניה פרטית. מטרת ההפקעה הייתה לצורך סלילת כביש. בתור "פיצוי" על ההפקעה ובשל הפרש מפלסים ניכר בין המגרש לכביש החדש (המגרש נמוך מהכביש בכ2.5 מ´ בקטע הגבוה ביותר, לא רואים בתמונה), בוצעו מדרגות כניסה למגרש וגדר בטון מחופה סלעים בגבול המגרש/מדרכה. הגדר בוצעה בגובה 40 ס"מ בלבד. אמנם יש קדחים בגדר שנראים כהכנה לגדר מתכת, אך גדר כזו לא הותקנה. נכון להיום בעלי ואני מתגוררים בבית שבמגרש הזה (לא להתלהב, הבית בן 30 מ"ר בלבד!) ואני מודאגת בשל הפרש המפלסים בין הכביש/מדרכה למגרש. אנשים עלולים ליפול, ובמידה וזה חלילה יקרה, האם תיפול האשמה על הורי בעלי? על בעלי ועלי או שמא על האחראיים להפקעה? על הקבלן (שאולי הפסיק עבודתו באמצע)? אני מעוניינת לתקן את המפגע הזה וחושבת כי מבצעי ההפקעה אמורים לקחת אחריות, אך לא יודעת האם יש צדק בדברי ואם כן, למי עלי לפנות. פרט למגרש המדובר ישנם עוד 5 מגרשים שכנים עם גדר בלתי גמורה, אך הפרש המפלסים אצלם לא משמעותי. תודה על כל תשובה או עזרה!

השב
  • 12:26, 26 בפברואר 2013

מירי שלום,

שאלתך איננה בתחום התכנון והבניה. אם ברצונך לתקן את המפגע עליך להגיש תכנית מתקנת של המפגע לועדה המקומית.

תגובה
  • 14:05, 24 במרץ 2013

לדעתי הגדר והמדרגות נסללו ע"י הרשות המקומית שהפקיעה את השטח. הייתי דורש מהם לטפל כי מי שיפול - יפול מהכביש, מדרכה פנימה למגרש שלכם.
    דרך אגב, לדעתי הבנייה נעשתה לא כפיצוי אלא כי היה צריך לעשותה כחלק מעבודת ביצוע המדרכה והבכיש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.