הנמכת רצפת המרתף - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
  • משה

נשלח ע"ימשה 10:46, 21 במאי 2013

בהמשך לשאלה שלי בעניין הנמכת תקרה ובעקבות התשובה של זמי. אני אשמח לקבל הכוונה היכן מופיע בחוק ששינוי חלל המרתף מחייב היתר בניה.

השב
  • 13:10, 21 במאי 2013

שינוי רצפה, כמו שכתבתי, משמעותו שינוי גובה החלל הפנימי של המרתף או קומת הקרקע. בהיתר בנייה המקורי נקבע גובה חלל זה ובכדי לשנותו יש לקבל היתר חדש.
    שינוי גובה יכול להעביר שטח משימוש כמרתף למשל, שלא כלול באחוזי בנייה או מוגדר כשטח שרות ,לשטח למגורים המחייב שינוי והגדלת אחוזי בנייה.
    על פי החוק בכלל- כל בנייה או חפירה וכדומה מוגדרת כבנייה לפי חוק התכנון והבנייה ולכן מחייבת היתר.

תגובה
  • 14:32, 21 במאי 2013

תודה על התשובה.
    אך אני קצת מבולבל, האם בשינוי גובה המרתף מדובר "בהקלה" או שמא מדובר "בסטיה ניכרת"
    מהתשובה שלך עולה כי אם מדובר בשינוי אחוזי הבניה החוק קובע שמדובר בסטיה ניכרת ואז לא ניתן להוציא היתר בניה. האם אני צודק?

תגובה
  • 11:28, 23 במאי 2013

משה שלום,

ראה תשובתי דלמטה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.