האם אאלץ לקנות זכויות ואם כן מה קנה המידה? - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
  • רוני

נשלח ע"ירוני 14:19, 19 במרץ 2014

שלום, אני מתגורר בבניין ישן בת"א, בן 3 קומות. קניתי את הדירה מהשכנים שגרים מתחתיי שהיו בעלי שתי הדירות (מעל ומתחת). לפני כעשר שנים בעודם בעלי שתי הדירות, הם הרחיבו את הדירה התחתונה ב30 מ"ר ועל ההרחבה שבדירה התחתונה, סידרו בדירה העליונה מרפסת (אטמו וריצפו את הגג, בנו מעקות בטון וכו.). המרפסות של הדירה העליונה לא רשומות בטאבו ובתרשים הבניין. לפני מספר שנים קניתי מהם את הדירה 50 מ"ר. והשתמשתי במרפסות כרגיל. לפני חודש הם מכרו גם את הדירה התחתונה. האם בעלי הדירה החדשים יכולים "לעשות לי בעיות" על השימוש במרפסות, שכן הן לא רשומות כחלק מהדירה שלי? האם אצטרך כעת לקנות זכויות על הגג של ההרחבה של השכנים מלמטה עבור המרפסת שכבר בנויה? אם כן, מה בערך קנה המידה של קנייה כזאת? שימוש ב30 מ"ר גג בת"א - האם מדובר באלפי שקלים? עשרות אלפי? מאות אלפי? תודה!

השב
  • 08:49, 20 במרץ 2014

רוני שלום,

אינני יכול להעריך מה שווי רכישה שכזו.

תגובה
  • 20:16, 20 במרץ 2014

ש"ח?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.