פרגולה בשטח מסחרי - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
  • נ

    נשלח ע"ינ 09:21, 23 באוגוסט 2015

    שלום, רציתי לדעת אם תיקון חוק לפרגולות תק' תשע"ג -2013, "לא יראו שטח מצללה כשטח מקורה", חל גם על שטח מסחרי כלומר האם הוא משנה את החוק או שזה רק תוספת לחוק - שמתייחס רק למבנים ושטחים שייעודם מגורים, בית אבות, בית ספר וגן ילדים ?

    השב
  • 13:41, 26 באוגוסט 2015

    שלום רב,
    בהתאם לסעיף 4 (י) לתקנות התכנון והבניה ( חישוב שטחים ואחוזי בניה בתכניות ובהיתרים), התשנ"ב- 1992 נקבע כי לא יראו שטח מצללה כשטח מקורה ובלבד שהמצללה עומדת בתנאים אלה:

    היא הוקמה בחצר, בגג מרפסת, או במרפסת גג
    שטח המצללה- 50 מטרים רבועים או 1/4 משטח החצר הגג וכו'
    עלה שטח המצללה על השטחים הקבועים לעיל, יבוא השטח העודף במניין שטחי השרות

    בהתאם לאמור לעיל, אין הבחנה בין שטח המיועד למגורים, לשטח המיועד למסחר ותעשיה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.