זכויות לתיק עבודות ופרסום עבודות שלי באתר שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • אורית

נשלח ע"יאורית 09:17, 26 בנובמבר 2012

שלום רב, אני מעצבת גרפית, אשר עובדת כעצמאית בתחום. לפני מס' חודשים התחלתי לעבוד עם סטודיו לגרפיקה אשר העביר לי פרוייקטים עליהם עבדנו במשותף. עליי לציין שלא עשינו חוזה ביננו, אך יש התכתבויות דוא"ל המעידות על עבודתנו המשותפת, וקבלות שהוצאתי המעידות על תשלום. לאחרונה הפסקנו לעבוד יחד מסיבות שונות, ורציתי לשאול האם מותר לי לפרסם באתר שלי עבודות שעשיתי במסגרת העבודה עם אותו סטודיו תוך מתן קרדיט מתאים לסטודיו? אין טעם לשאול את בעל הסטודיו כי סביר להניח שהתשובה תהיה שלילית (כבר אין לו אינטרס כלפי) באיזו דרך אני יכולה לוודא שהלקוחות הספציפיים שעבורם עבדתי אינם מתנגדים? (במסגרת העבודה סיכמנו שלא אפנה ללקוחותיו שלא דרכו) האם פנייה לשם שאלה ולא לשם הצעה מתחרה מהווה הפרה של סיכום זה? האם אפשר לדלג על פנייה ללקוח עצמו ולפרסם את העבודות בכל זאת באתר שלי? בתודה מראש

השב
  • 10:10, 26 בנובמבר 2012

אורית שלום.

תודה על המייל.

ראשית, יש לבדוק היטב את התכתבויות המייל בינך לבין הסטודיו. ייתכן והתשובות לשאלותייך, קרי חידוד הסוגיות שהעלת, מקבלים מענה בהתכתבויות.

בהנחה שאין התייחסות לסוגיות, ואין יחסי עובד/מעביד בינך לבין הסוטדיו, הרי שעבודותייך/יצירותייך, הינן "יצירות מוזמנות". ועל כן, את בעלת זכויות היוצרים. על כן, יש לך הזכות לפרסם היצירות באתר האינטרנט שלך.

באשר לפנייה ללקוחות, הייתי נזהר, היות וישנה הסכמה מפורשת שלא תפני ללקוחות.

על מנת ליתן יעוץ מקיף ויסודי, מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום שיבדוק לעומק את נסיבות העניין.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים