שם עסק שמורכב משם פרטי ושם משפחה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • יפית

נשלח ע"ייפית 00:08, 15 בנובמבר 2013

סיימתי את לימודי בעיצוב פנים ושמי הוא מתחיל ב - י ושם משפחתי מתחיל ב - ש הכנתי לי לוגו של ראשי התיבות באנגלית YS בכרטיס הביקור מאחורה רשום inetrior & graphic Design ומקדימה את הלוגו שיצרתי באנגלית מהאותיות ys עם שמי הפרטי ושם משפחתי בעברית היום ראיתי שישנה עוד בחורה שהיא מעצבת פנים וגם לה הלוגו הוא של ys אחר משלי אבל אותם אותיות ומתעסקת בתחום עיצוב הפנים האם זה בסדר שהוצאתי כרטיסי ביקור ככה הרי לא העתקתי ממנה זה ראשי תיבות של השם שלי ושנינו באותו התחום עוסקות נושא זה דחוף לי כדי למנוע בעיות בעתיד

השב
  • 11:07, 15 בנובמבר 2013

יפית שלום,

תודה על המייל.

על פי פקודת סימני המסחר, מותר לאדם "לעשות שימוש אמת בשמו או בשם עסקו". ישנו סעיף דומה בחוק העוולות המסחריות. על פניו, עושה הרושם שאת לא מפרה את זכויות מעצבת הפנים, אותה הזכרת במייל.

יחד עם זאת, כל מקרה לגופו. היות ואת בתחילת דרכך, בשלב בו את בוחרת שם ולוגו לעסק שלך, הייתי ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום. לא כדאי שתשקיעי בשם מסוים את כל מרצך וכספך, ופתאום תמצאי את עצמך באמצע הליך משפטי, בו הצד השני מבקש להוציא צווי מניעה נגדך ופיצויים.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.