ההבדל בין סימן מסחר לאומי לבינלאומי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • נועה שגב

נשלח ע"ינועה שגב 13:10, 29 ביולי 2015

שלום לכם, שמי נועה ואני מתכוונת לפתוח אתר אינטרנט כדי לשווק את המוצרים שלי. אני רוצה לרשום את שם העסק כסימן מסחר. הבנתי שיש הבדלים בין סימן מסחר לאומי לסימן מסחר בינלאומי. אשמח אם תבהירו לי את ההבדל בין שני סוגי הסימנים. תודה, נועה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

עו"ד איילה לוי- שטרן,מנהל הפורום

13:30, 29 ביולי 2015

שלום נועה,

ההבדל בין סימן מסחר רשום לסימן מסחר בינלאומי נעוץ בהיקף ההגנה הטריטוריאלית על הסימן. סימן מסחר לאומי יזכה להגנה בישראל בלבד בעוד סימן מסחר בינלאומי יזכה להגנה גם במדינות אחרות, כפי שמפורט להלן. שימי לב שאת סימן המסחר הבינלאומי תוכלי לרשום רק אם הינך בעלים של סימן מסחר רשום בישראל או אם הגשת בקשה לרישום סימן מסחר לאומי בישראל.

ב-2010 הצטרפה ישראל לאמנת פרוטוקול מדריד לרישום סימנים בינלאומיים, והחל מיום זה, תוכלי להגיש בקשה בינלאומית אחת באמצעות רשם סימני המסחר בישראל, ולבקש באמצעותה לרשום את הסימן בכל המדינות החברות באמנה.

בברכה,
    איילה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.