הסכם הפצה בלעדי בישראל - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
  • יואב

נשלח ע"ייואב 11:42, 25 בינואר 2016

שלום לכם, מזה מספר שנים אני מפיץ מוצרי קוסמטיקה של חברה בינלאומית במסגרת הסכם הפצה בלעדי בישראל. לאחרונה התברר לי שמתחרים שלי מפיצים את המוצרים של אותה החברה. מה באפשרותי לעשות על מנת למנוע מהם להפיץ את המוצרים? תודה, יואב

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

11:57, 25 בינואר 2016

שלום יואב,

באם אתה מפיץ את מוצריה של החברה באופן בלעדי, החברה מחויבת למכור רק לך את המוצרים על מנת להפיצם בישראל. אם החברה התקשרה בהסכם הפצה עם צד שלישי לפיו היא מוכרת גם לו את המוצרים על מנת להפיצם בישראל הרי שהיא מפירה את ההסכם עימך ואתה תהיה זכאי לסעדים הקבועים בהסכם ו/או בחוק אליו כפוף ההסכם. קיימת אפשרות נוספת לפיה אותו מתחרה שלך רוכש את המוצרים ממפיץ של מוצרי החברה בחו"ל ומייבא אותם ייבוא מקביל, או לחילופין, רוכש את המוצרים ממפיץ לא מורשה בישראל. בכול מקרה, אני מציעה כי תפנה לחברה איתה התקשרת בהסכם על מנת לברר את העניין ובהתאם לתגובתה, תשקול את צעדיך העתידיים מולה ומול המתחרה, בהתאם להתייעצות עם עו"ד.

בהצלחה,
    איילה
    * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים