שימוש בהקלטת בעל הדירה לטובת הגשת תביעה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
  • לירון

    נשלח ע"ילירון 16:48, 1 בספטמבר 2016

    שלום, הקלטתי את בעל הדירה, בהקלטה בעל הדירה הבטיח בפירוש לתקן את מכשירי החשמל שהיו בדירה טרם כנסתי לדירה. עכשיו שהמקרר התקלקל בעל הדירה טוען שאינו אחראי על תיקון המקרר ושעלי לתקן אותו על חשבוני. האם אני יכולה לעשות שימוש בהקלטה בהליך משפטי? תודה, לירון

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

    עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

    17:17, 1 בספטמבר 2016

    לירון שלום,

    ראשית כדאי לבדוק מה כתוב בהסכם השכירות. בכל מקרה על פי הנתונים שבשאלתך לא מדובר "בהאזנת סתר" בהגדרתה בסעיף 1 לחוק האזנת סתר ולכן ניתן לעשות שימוש בהקלטה שבידייך כראיה בהליך משפטי.
    הערה נוספת - במידה ובחוזה השכירות כתוב שבעל הדירה אינו חייב בתיקון המקרר, אך השיחה הוקלטה לאחר חתימת חוזה השכירות תוכלי לטעון (במידה והחוזה בכתב לא שולל אפשרות שכזאת) כי שיחת הטלפון מהווה תיקון או תוספת לחוזה הכתוב (הרי חוזה בין צדדים יכול שיעשה גם בע"פ ולא רק בכתב) ולהציג את שיחה הטלפון המוקלטת.

    בברכה,

    ירון

    האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים