שמלה שעיצבתי נמכרת בארה"ב - פורום פטנטים

שאלה חדשה
  • נטע

נשלח ע"ינטע 12:07, 10 ביוני 2012

אני תופרת בגדים, לא מגדירה את עצמי מעצבת. תפרתי שמלה מיוחדת עם רעיון שלי ייחודי לי שלא ראיתי לפני. לפני מס' שבועות ראיתי באחת מתכניות עיצוב הבגדים עיצוב של שמלה בדיוק באותו הסגנון שאני המצאתי. מעולם לא ביקשתי לרשום את השמלה שעיצבתי כפטנט שלי אבל אני רואה שהרעיון שלי נמכר עכשיו בארה"ב ובעולם בכלל, האם יש לי בכלל דרך להוכיח שהרעיון הוא שלי אם לא רשמתי אותו בשום מקום??

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

12:55, 10 ביוני 2012

שלום נטע,
    שמלה ייחודית יכולה להיות מדגם (הגנה על עיצוב של חפץ), אבל לא פטנט (אלא אם כן יש לה חידוש טכנולוגי ולא עיצובי).
    אם לא רשמת את החידוש שלך (באותה מדינה!) רואים את זה כאילו וותרת על לפחות חלק מזכויותיך. תלוי במדינה, ישנם סעיפים "כללים" על הגנה מפני העתקה (בארץ "עשיית עושר ולא במשפט"), אבל זה קשה יותר להוכחה (אבל בתאוריה לא בלתי אפשרי).
    אני ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין המתמחה בקניין רוחני אם תרצי לקבל ייעוץ ספיציפי למקרה שלך. את מוזמנת לפנות בפרטי אם תרצי המלצות.
    בברכה,
    גדי

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.