• שושי

נשלח ע"ישושי 19:58, 11 בפברואר 2013

שלום רב, האם עם patent pending שיש לי אפשר כבר לרקום עסקאות? האם ניתן "לגנוב" לי את הרעיון בשלב זה? תודה

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

11:14, 12 בפברואר 2013

שלום שושי,
    (1) ברגע שיש לך בקשת פטנט, ניתן ומקובל לרקום עסקאות. את יכולה לתת לחברה רשיון לבקשת הפטנט השלך + ידע נוסף שלך. זה מאד נפוץ.
    (2) בקשת הפטנט אינה חוסמת מעתיקים עד שהבקשה לא מאושרת ונהפכת לפטנט רשום. חשוב לדעת גם שפטנט מגן רק על המדינה בה הוא ניתן. אם את במשא ומתן עם חברה, רצוי להחתים אותם על הסכם סודיות.
    (3) לידיעתך, בקשות פטנט מתפרסמות לקהל הרהב בד"כ שנה וחצי מיום הגשת הבקשה הראשונה באמצאה, כך שתוכן בקשת הפטנט יהיה פתוח לקהל הרחב.
    בברכה,
    גדי

תגובה
  • 20:23, 13 בפברואר 2013

תודה גד,
    אם אני מעוניינת להגיע להסכם עם חברה בחו"ל האם עליי להוציא בקשת פטנט גם שם, או שהסכם סודיות מגן על הפטנט?

תגובה
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

09:37, 14 בפברואר 2013

שלום שושי,
    בשלב ראשון (שנה ראשונה לפחות) אין חשיבות איפה מוגשת בקשת הפטנט הראשונה מכיוון שזכויות הרישום נשמרות בכל העולם.
    בסופו של דבר תצטרכי להגיש בקשות פטנט בכל מדינה בה את רוצה הגנה.
    בברכה,
    גדי

תגובה
  • 09:45, 15 בפברואר 2013

תודה רבה!

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.