שאלה קטנה - פורום פטנטים

שאלה חדשה
  • קובי

נשלח ע"יקובי 23:56, 15 בינואר 2014

היי לכולן, מתנצל מראש על הבורות.. נגיד ויש לי רעיון למוצר חדש ואני רוצה לדעת אם אוכל לפתחאותו בארץ או שזה חסר סיכוי, מצאתי תיאורים דומים של המוצר בגוגל פטנטים במדינות שונות, איך אני יודע בדיוק אם קיים מוצר כזה? ונגיד שקיים מוצר כזה עם פטנט רשום, זה אומר שאני לא יכול לעשות משהו דומה? תודה.

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

09:36, 16 בינואר 2014

שלום קובי,
    זה המקום לשאול את כל השאלות, והשאלות שלך הן במקום וכל יזם צריך לשאול את עצמו את אותן השאלות.
    אם יש במדינה פטנט רשום על מוצר, בעל הפטנט זכאי למנוע כל שימוש מסחרי במוצר ללא אישורו.
    אם אין פטנט רשום בישראל, על פניו אין מניעה לפתח את המוצר בארץ. אם תרצה למכרו בחו"ל, אתה צריך לוודא שאין פטנט רשום על אותו מוצר באותה מדינה.
    ממליץ לך להתייעץ עם עורך פטנטים שיבדוק באופן פרטני את הפטנטים הקיימים בשוק וייתן לך חוות דעת מדויקת יותר עד כמה המוצר שלך יפר או לא יפר בפוטנציה את אותם פטנטים. יכול בהחלט להיות מצב שראית פטנט על מוצר, אבל עורך הפטנטים ידע לבחון את הפטנט ולראות אם ההגנה בו היא רחבה או מצומצמת ואם יש דרכים לעקוף את הפטנט.
    בברכה,
    גדי

תגובה
  • 17:26, 16 בינואר 2014

היי גד, תודה על ההיענות המהירה.
    כרגע שוק היעד הוא ישראל ולכן אם הפטנט קיים בסין אז אין לי כל דאגה, אמת?
    דבר נוסף, אם ברצוני לבדוק לגבי האם הפטנט קיים בארץ, כמה יעלה לי התענוג בממוצע?

תודה!

תגובה
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

18:15, 16 בינואר 2014

שלום קובי,
    מבחינת פטנט, אם אין פטנט בישראל, פטנט במדינה אחרת הוא חסר משמעות עבורך.
    תיקח בחשבון, שגם אם אין פטנט בישראל אבל המוצר נמכר כאן, עדיין יש למוכר אפשרות לתקוף אותך בטענות יותר כלליות כמו גניבת עין וכו'. טענות אלה בד"כ קשות יותר להוכחה (המוכר צריך להוכיח מוניטין וכו').
    הבדיקה בארץ לא צריכה להיות יקרה, אבל כל אחד גובה ע"פ רצונו. צור קשר בפרטי אם תרצה הצעת מחיר ממשרדנו.
    בברכה,
    גדי

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.