עורך פטנטים כמקצוע - פורום פטנטים

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 15:03, 18 במרץ 2014

שלום רב, שמי אלון ואני מהנדס תעשייה וניהול, רציתי לדעת האם תואר זה ( פלוס קורס של עריכת פטנטים בבר אילן ) יספיק לי בכדי להתחיל? או שעלי לעשות תואר שני ורק לאחר מכן לפנות לעריכת פטנטים? בנוסף אשמח לדעת האם עקב היותי מתחום התעשייה וניהול ייתן לי יתרון בתחום או להפך. תודה מראש!

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

15:11, 18 במרץ 2014

שלום אלון,
    דרישוות הסף לקבלת רשיון עורך פטנטים הם: תואר ראשון מדעי, שנתיים התמחות במשרד עורכי פטנטים ובחינות בע"פ ובכתב ברשות הפטנטים.
    התואר שלך מספיק. כמובן שבבואך למכור את עצמך למשרד עורכי פטנטים כדי לבקש התמחות השכלה גבוהה יותר יכולה להיות יתרון אבל בתחום ההנדסה זה פחות רלבנטי (ביולוגיה, כימיה זה כמעט "חובה" תואר שני / שלישי).
    ההבנה הנדרשת בתחום הפטנטים היא טכנית: מכאניקה, תוכנה, תקשורת וכו'. האספקט הניהולי לא ממש רלבנטי על פניו.
    בברכה,
    גדי

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.