יש לי רעיון אבל חסר לי הידע המקצועי - פורום פטנטים

שאלה חדשה
  • נועה

נשלח ע"ינועה 11:09, 30 בדצמבר 2015

שלום, הגיתי בראשי רעיון למוצר אשר קשור בכימיה והנדסת חומרים. ברצוני לבדוק האם קיימת האפשרות ליצור מוצר כזה, ובמידה וכן להמשיך בפיתוח. אין לי את הידע הנדרש ואני זקוקה לעזרה מאיש מקצוע בתחום. איך אני שומרת על הסודיות ועל פי מה אני קובעת סכום הפרת הסכם סודיות בשלב כלכך ראשוני כשאני עדיין לא יודעת האם זה ניתן לביצוע? אשמח להתייחסותך. תודה מראש, נועה.

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

11:18, 30 בדצמבר 2015

שלום נועה, את צריכה הסכם סודיות מסודר מול איש המקצוע. ב"כ לא רושמים סכום קבוע מראש. מי שחותם על ההסכם אחראי לפצות אותך על נזקים שיגרמו לך אם יגלה את הרעיון שלך ללא אישור. לא פשוט לאכוף הסכם סודיות כי את צריכה להוכיח שהגילוי בא באמת ממנו וכן את צריכה להוכיח / לשכנע מה הנזק הכספי שנגרם לך. למרות זאת, אל תגלי את הרעיון לאיש מקצוע ללא הסכם סודיות מסודר. בברכה, גדי

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.