שאלה לגבי חוב שתפח בתיק הוצאה לפועל - פורום הוצאה לפועל

שאלה חדשה
  • גל

נשלח ע"יגל 00:04, 30 בינואר 2013

שלום, יש לי חוב הוצל"פ שמתנהל כבר 15 שנה וטפח בלי פרופורציה עד פי 20 בריביות ועמלות עו"ד שונות! אני מצידי, מעוניין לשלם מיידית חלק ניכר מהסכום ולסגור את התיק. הבעייה היא שהעו"ד של הצד השני מאד עקשן ומעוניין במלוא סכום החוב כולל כל הריביות! חשוב לציין שאני נכה קשה מאד ויש לי הרבה נסיבות מקילות. הייתי בעזרה משפטית והם שאלו אם יש לי דירה, וכשעניתי שכן, הם אמרו לי שאם יש לי דירה אז זה יקשה עליי ללכת לפשיטת רגל. לחילופין, אמרו לי לעשות חקירת יכולת – אך איני מעוניין בכך כי את ההוצאות שלי אני משלם ללא קבלות (פשוט כי אין לי צורך בהן) ואני חושש שהרשם יפסוק לי תשלומים חודשיים גבוהים עקב כך כי אין לי הוצאות להציג בצורה רשמית. גם מסיבה נפשית, אני מעוניין לסגור את התיק הזה! לכן חשבתי על פתרון זה: אני מעוניין להגיע למשרדי הוצל"פ ולהציע לרשם לשלם מיידית סכום כלשהו (30%-50% מסכום החוב כרגע) כדי לסגור את התיק מבלי שהעו"ד העקשן של הצד השני יוכל להתנגד. הסיבה שחשבתי על פתרון זה היא ששמעתי שתיקים פרטניים בתיק איחוד ניתן לסגור ב-30% מגובה התיק בהוצל"פ. אומנם אין לי תיק איחוד כי יש לי רק את חוב זה בהוצל"פ, אך האם אוכל לסגור במקרה זה את התיק בתשלום של 30%? האם פתרון כזה הוא אפשרי? לחילופין, האם יש פתרון אחר שיסגור את התיק באופן מיידי בתשלום חלקי בלבד ויעקוף את העו"ד העקשן של הצד השני? תודה.

השב
  • 12:04, 30 בינואר 2013

המידע המצוי ברשותך,שגוי/מוטעה/אינו נכון.
    א: אין זה נכון ומחייב שבהליך פשיטת רגל מוכרים או מממשים את דירת החייב.
    ב:אין זה נכון שניתן לסגור תיקי הוצל"פ בתשלום של 30% וגם לרשם ההוצל"פ אין סמכות להפחית את הסכום.

ההיפך הוא הנכון , ואסביר. בהליך פשיטת רגל ניתן להגיע להסדר לפיו ישולם 30% מהחוב , בהליך פשיטת רגל יופחתו סכומים ניכרים מגובה החוב בתיק שכן הריביות שהצטברו בתיק ההוצל"פ במשך שנים יורדות בצוה משמעותית.

שתי עצות אליך:
    1.תפסיק לשמוע מה אומרים "מומחים" למינהם שאינם עו"ד שעוסקים בתחום פש"ר / הוצל"פ

2. פנה לעו"ד שבקיא בהליכים אלו ע"מ שיתן לך חוו"ד מקצועית

תגובה
מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום: בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהלת מיוחדת ו/או נאמן בפשט"ר, ומכריעה בתביעות חוב של חייבים בפשט"ר ו/או של עובדים בחברות שבפירוק.
למידע נוסף

077-9971422 חיוג
הודעה

שוקל הליכי הוצאה לפועל, יש לך חובות? אתה חייב מוגבל באמצעים?  נפתחו נגדך בינתיים תיקים בהוצלפ.. זכית בפסק דין אבל הצד השני מתעלם ומסרב לשלם...  כל אלו ועוד בין הנושאים הקשורים לפורום זה.