לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מתן

הוצאה לפועל?

שלום רב. אמא שלי בת 48, יש לה 5 תיקים בהוצאה לפועל והם באיחוד תיקים. התיקים הינם עוד משנת 97, כאשר החוב היה מאות שקלים וכיום תפח לסכום של 33 אלף שקל. כיום אימי חייב מקצבת נכות בלבלד ולא עובדת בכלל, אין לה הכנסות כלום רק 1400 שקל נכות, אשר מסכום זה היא משלם להוצאה לפועל כל חודש 250 שקל קבוע. הסכום עצמו לא יורד ולא ירד בגלל הריביות. השבוע היתי איתה בהוצאה לפועל שם ניסו לעזור ואמרתי שאני מוכן שלכם עד 10 אלף בשביל לסגור את 5 התיקים. לאחר ניסיונות של הוצאה לפועל נאמר לי על ידם לפנות לכל אחד מהתיקים ולהתמקח כי הם דורשים בערך 15 אלף. השאלות שלי. איזה אופציות עומדות בפני אמא שלי? האם היא יכולה להישפט על ידי שופט והוא יורה להוריד את גובה הריבית בתיקים? לשלם כל חודש זה לא מוריד את החוב בכלל, אולי בכמה שקלים וזה לא עוזר כי זה כסף שהולך לחינם. אימי לא צריכה בכלל ציקים או כרטיס אשראי ככה שפתרון ותשלום התיקים לא ממש יעזור. האם הפתרון של ללכת להתמקח עם כל אחד מעורי הדין של התיק יכול לעזור? מה כדאי לי לעשות וכיצד לפנות? יש שם תיק שהריבית הינה 7 אלף כאשר הם דורשים לא פחות מחמש אלף ומהסכום של 250 שקל שאימי משלמת, הם רואים בערך 40 שקל כל חודש. האם ניתן לשלם דרך הוראת קבע? תודה רבה ואשמח את תגובתכם.

סמדר בוכובזה עו״ד

שלום כמה דרכים לפתרונות: 1. ס ׳ 19 א הסדר נושים לפני צו כינוס במסגרת בית משפט מחוזי לא כרוך באגרה ואז בית משפט רשאי לאשר ההסדר ב30 אחוז 2. הסדר נושים במסגרת תיק הוצלפ 3. תלוי מי הם הנושים.... צריכה לעיין כי יש אופציות נוספות

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הוצאה לפועל