חוב מזונות לבטוח לאומי - פורום הוצאה לפועל

שאלה חדשה
  • מרציאנו

נשלח ע"ימרציאנו 16:44, 30 באוקטובר 2014

אני מקבל קצבת נכות כללית מהמוסד לבטוח לאומי מזה כ 31 שנים. לפני כ 30 שנים עקב גרושים פסקו מזונות לטובת בתי, והתשלום המזונות בוצע על ידי המוסד לבטוח לאומי . מאחר שלא עבדתי לא גבה ממני את המזונות. לציין שבתי כבר בגירה , ומזה כ 13 שניים הפסיקה לקבל מזונות. עקב חובות שצברתי מעל 20 שנים לפני כ שנתיים הוכרזתי פושט רגל , וסמוך לכך התחלתי לעבוד במשרה חלקית לפי חוק לרון ( וזאת לאחר כ 33 שנים שלא עבדתי ). לאחר שנתיים וחצי של עבודה פוטרתי. כעת אני מצוי בדיון לקבלת הפטר חלוט. מהבנתי שחוב למזונות לא נכלל בהפטר אלה במקרים מאוד מאוד חריגים . שאלתי האם רשות המיסים לאחר קבלת ההפטר יכולה לבקש ממני את תשלום החוב שהוא עומד על כ 120.000 ₪ גם אם הכנסתי תמשיך להיות קצבת נכות כללית מהבטוח הלאומי שהיא עומדת על כ 1405 ₪ ? והאם רשות המיסים יכולה לעקל לי ריהוט בבית בגין חוב המזונות ?

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

16:38, 3 בנובמבר 2014

שלום רב,
    בעיקרון חוב מזונות אינו נמחק לעולם - אני מכירה מקרה אחד נדיר מסוגו שנמחק...
    כן - החוב לאחר ההפטר חוזר להוצל"פ....

תגובה
מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום: בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהלת מיוחדת ו/או נאמן בפשט"ר, ומכריעה בתביעות חוב של חייבים בפשט"ר ו/או של עובדים בחברות שבפירוק.
למידע נוסף

077-9971422 חיוג
הודעה

שוקל הליכי הוצאה לפועל, יש לך חובות? אתה חייב מוגבל באמצעים?  נפתחו נגדך בינתיים תיקים בהוצלפ.. זכית בפסק דין אבל הצד השני מתעלם ומסרב לשלם...  כל אלו ועוד בין הנושאים הקשורים לפורום זה.