לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ענבל

הסדרת הגט רק לאחר הכתובה ורכוש

האם יש תנאים חריגים ,בהם הרבני לא מחייבים או לא יחייבו אישה כתובה לאחר גט? בעלי עזב את הבית, אין רכוש, אני לא עובדת מאז הנישואין כי דאגתי בבית בזמן שהוא טיפח את הקריירה שלו. הוא השאיר אותי, יחד עם הילדה ,חסרת כל וללא אמצעים למחייה (סגר את החשבון) היו דיונים שבו הודה כי בגד, עזב ביוזמתו אך יחד עם זאת יש חלוקי דעת לגבי מי סרב לקיים יחסי אישות עם מי ,מי זה שעזב את הבית (לאחר שהודה שעזב ,טען שאני זאת שעזבתי) והוא מסרב לבדיקת פוליגרף. הצהרתי בדיון כי אני לא יכולה להסכים להתגרש כי אני לא אוכל לגבות את הכתובה ממנו לאחר מכן וכי השאיר אותי חסרת כל ,אינני מצליחה להתקיים/להתפרנס וכעת אני מבקשת פיצויים. יתרה מזאת, טענתי שאני לא יכולה לתת לו את הגט מאחר ויש חובות שלו שהסתיר ממני וכעת הוא מבקש לחלק רק את הרכוש השלילי שווה בשווה בלי שאקבל אגורה מהמיזמים שלו (שיחד איתו פיתחתי איתו אבל אין לדעת איפה זה עומד והבית הדין הרבני שומר את הגילוי מסמכים לעיונו בלבד) אז אין רכוש, אין הכנסה וכל מה שאני בקשת זה לעמוד על שתי רגלי ולגדל את ילדתי בכבוד ,שעבורה נפסק מזונות מינימום שכשהאבא שלה מרוויח הרבה מעל הממוצע כאיש הייטק ויזם (אין לי אפשרות להתחלק איתו בהוצאות חריגות כי אין לי אין כל הכנסה אף לא מביטוח לאומי שהערעור לקבל הבטחת הכנסה מתקיים רק ב2017) . האם בנסיבות אלו ,ההרכב יכול עדיין יכול לחייב אותי למתן גט ולשלול ממני את המזונות (קיבלתי מזונות אישה זמניים)? לפי התרשמותי הרבני לוקח את הצד שלו כי הוא מתבטא נגדי בהחלטותיו וכבר בדיון הראשון כשהייתי מיוצגת על ידי הסיוע המשפטי ,בהרכב חסר אילצו אותי להתגרש ולאחר מכן הם חזרו בעצמם כי התיק הועבר לעו"ד אחר שהגיש ערעור לרבני הגדול ולבקשה לקיום דיון הוכחות.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בית דין רבני