לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיכל רפופורט

בעלי לשעבר ואני גרושים מזה כ-8 שנים. שנינו נשאנו בשנית. מאז אוגוסט לצערינו נקלע למצב אבטלה ויש בעיה בתשלום המזונות. הוא חי בארה"ב ואין לי למי לפנות.

הוא חי בארה"ב והקים בית חדש. תמיד שילם בזמן וכראוי. היחסים בינו ואשתו החדשה לביני ובעלי החדש תמיד היו טובים ומכבדים, הוא בקשר תמידי עם הילדים (6 ילדים לנו) טלפונית ואף מגיע לשמחות של הילדים. באוגוסט 2016 התפטר מעבודתו עקב משבר, גם אשתו לא עובדת ויש לה 5 ילדים משלה ויש להם תינוקת משותפת. אני לא מצליחה לדמיין ממה ואיך הם חיים. אשתו לא מרשה לי לדבר איתו, וגם אם אדבר - אין מה לעשות כרגע - כל עוד עבד ויכל - שילם מזונות והכל היה בסדר. עכשיו נקלע למצב משבר. אין להם אפשרות לשלם את המזונות כסדר, ואף אחד גם לא מעדכן אותי או מסביר לי מה קורה. בעוד כחודש בעזרת ד' נהפוך לראשונה לסבא וסבתא בלידת בנו של בננו בכורנו בעזרת ד', ואני מאמינה שלמרות כל קושי כלכלי - הגרוש שלי ואשתו ישיגו כסף ויבואו לארץ לרגל הלידה. אינני יודעת מה לעשות וכיצד להתנהל מבלי לפגוע בשמחה, בילדים ובאף אחד מהצדדים. מעורר צמרמורת רק המחשבה על מילים כמו: הוצאה לפועל, עיכוב יציאה מהארץ וכיו"ב. אך חייבים להבטיח את תשלום המזונות כסדר, כיון שאני כבר בחודשים האחרונים נכנסתי למינוס גדול בבנק עקב אי התשלום שלו. גם החודש העבירו רק חלקית ומעבירים בטיפין טיפין. ואם אני אתמוטט, זה יהרוס גם את הזוגיות החדשה שלי וגם את שלום הילדים שלנו חס וחלילה. אינני יודעת מה לעשות. אני עובדת במשרה מלאה, יוצאת ב-6:20 בבוקר מהבית וחוזרת ב18:15 הביתה כל יום אך משכורתי כמובן אינה יכולה להספיק לכל צרכי הבית והילדים. יש לנו 6 ילדים יחד בגילאי 12-22. הבכור נשוי ובעזרת ד' מצפים ללידה ממש בקרוב (בעוד כחודש). אין ביננו אפילו שום הסכם ממש כתוב. יש את ההסכם מבית הדין מלפני 8 שנים, אך התנאים בו אינם מעודכנים - אז היו 6 ילדים מתחת לגיל 18, היום יש לנו כבר 3 מעל גיל 18 ומחוץ לבית והסכומים גם כן אינם מעודכנים כיון שתמיד פעלנו לפי הבנה והסכמה הדדית בין הגרוש שלי לביני ולא בתוקף בית משפט ועורכי דין.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בית דין רבני