מה הכוונה - פורום תאונות דרכים

שאלה חדשה
  • בתיה

נשלח ע"יבתיה 18:19, 4 באוקטובר 2012

כאשר שופט מציע סכום לפשרה ומציע לצדדים למצוא מגשר. זאת אומרת שבהליך הגישור ידברו על הסכום שהשופט הציע ולא יותר?

השב
  • 19:11, 4 באוקטובר 2012

ממש לא.ההצעה לפנות לגישור,היא אם השופט מגיע למסקנה כי מי מהצדדים אינו מקבל את הצעתו (כי אם שני הצדדים מקבלים ההצעה,אין צורך בגישור).
    לעתים המגשר אף אינו מקבל מידע לגבי הצעת השופט,והכוונה לקבל עמדתו של איש מקצוע נייטרלי,שיהא בה אולי לסיים התיק בהסדר.
    אשמח לנסות לגשר בין הצדדים (אני עושה גישורים רבים,מסוג זה).

תגובה
  • 19:16, 4 באוקטובר 2012

הצעת השופט נמוכה.התובע חושב שהפיצוי צריך להיות הרבה יותר.העו"ד אומר לדחות את הצעת השופט
    האם חסר בפזל הזה ניסיון להידברות בגישור?
    לא ידוע לי על ניסיון שהיה
    מה לברר?

תגובה
  • 23:47, 4 באוקטובר 2012

האם גם הנתבעת מוכנה להליך גישור.בלא הסכמה של שני הצדדים,אי אפשר לנהל הליך גישור.

תגובה
  • 01:14, 5 באוקטובר 2012

זו נקודה שאבדוק.
    מה יכולה להיות הסיבה שהנתבעת תסרב?

תגובה
  • 07:51, 5 באוקטובר 2012

אם אמנם הצעת השופט נמוכה,אין סיבה שחברת הביטוח תמהר לגישור,ששם יש סיכוי שתנתן הצעה גבוהה יותר,וזה כמובן בניגוד לאינטרס של חברת הביטוח.
    מלבד זאת,גישור גם עולה כסף,ואף אחד לא אוהב להוציא כסף,כשהוא סבור שאין בכך כדי לקדם האינטרסים שלו.

תגובה
  • 13:57, 5 באוקטובר 2012

הדברים התבהרו לי קצת ואני מנסה להסיק מסקנות לגבי הסיכוי
    הנתבעת מסרבת לגישור כאשר היא בטוחה שלתובע אין אפשרות להוכיח מעבר למה שהציג עד כה בפני השופט ואז התובע או שלוקח את הפשרה או שהולך למשפט כאשר הסיכוי שלו לא גבוה

תגובה
  • 15:55, 5 באוקטובר 2012

אכן,כך הוא הדבר.

תגובה
  • 16:52, 5 באוקטובר 2012

אז הכי הגיוני לקחת את הפשרה לא?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד זאב פרל

מנהל הפורום: עו"ד זאב פרל

בעל ניסיון עשיר והתמחות בתחום הנזיקין בכלל ובטיפול בתאונות דרכים בפרט. במסגרת זו עו"ד פרל הופיע רבות
למידע נוסף

077-2303716 חיוג
הודעה

נפגעתם בתאונת דרכים? ראשית החלמה מהירה. בפורום זה יינתן מענה על שאלות בנושא זכויות לאחר תאונה בכל הנוגע לנזקי גוף בלבד, את מי תובעים, למי מדווחים ולאן הולכים? מהם הפיצויים? מהו היקף הנזק, כיצד מחשבים אותו וסוגיות נוספות הקשורות לנזקי גוף.

7 עצות הזהב לנפגעי תאונת דרכים