חישוב חלוקת דירה משותפת בגירושין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
  • נעמה

נשלח ע"ינעמה 16:44, 26 באוגוסט 2013

שלום, אנחנו בשלבי גירושין. לנו דירה משותפת. אם ארצה לקנות את חלקו בדירה, שיש עליה משכנתא, איך עלי לעשות את החישוב? האם אני צריכה להוריד מהתשלום שאני צריכה לתת לו, את הוצאות המיסים שאני חוסכת מאיתנו בשל מכירת הדירה? מס שבח וכד'. כמו כן יש קרנות פנסיה/ קרנות מנהלים למיניהם שנתנו לחישוב אקטוארי, האם אוכל לדרוש ממנו איזון, כך שיקזז לי מחלקו בדירה תמורת ויתור על חלקי בפנסיה וביטוחים שלו? תודה.

השב
  • 09:12, 29 באוגוסט 2013

נעמה שלום
    על פי חוק למי מהצדדים יש זכות קדימה לרכוש את חלקו של בן הזוג בדירת המגורים.
    ככלל איזון המשאבים יכול שייעשה תחת קיזוזים מחלקו של בעלך בדירה ואולם על בעלך ליתן את הסכמתו לכך. תשלום מראש של זכויות עתידיות נקרא "היוון" ואין חובה שבדין להוון זכויות.
    כמו כן, העברת זכויות בהליך גירושין יכולות להיעשות "אגב גירושין" ומשכך העברת הדירה לבעלותך לא תיחשב עסקה. בהחלט יכול להיות מצב שאם קיימים מסים על הדירה כמו מס שבח, הרי שניתן להפחית מס זה או כל חיוב אחר העתיד לבוא.. בצורה רעיונית.
    אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.