שכר דירה לאחר פרידה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
  • א' מהמרכז

    נשלח ע"יא' מהמרכז 15:22, 4 בספטמבר 2013

    בני זוג נפרדו והאשה ממשיכה לגור בדירתם המשותפת. הגבר עזב מרצונו אבל גם בהסכמת אשתו. האם על האשה לשלם דמי שכירות לגבר? הרי סעיף 33 לחוק המקרקעין קובע במפורש: "שותף שהשתמש במקרקעין משותפים חייב ליתר השותפים, לפי חלקיהם במקרקעין, שכר ראוי בעד השימוש." האם ישנה פסיקה בנושא זה?

    השב
  • 14:55, 10 בספטמבר 2013

    בהחלטה ישנם מקרים בהם זכאי בן הזוג העוזב לדמי שימוש בגין שימוש בחלקו של האחר. ישנה פסיקה עניפה בעניין זה

    תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.